• Mysteriózní

Medvěd (1961) (TV film)

"MMMM.. PUF!"

Princ a Večernice (1978)

"Co si to dovoluješ jelimane!?" ... "Dovoluji si již nebýti jelimanem." Pro Lohninského zvedám hodnocení na plný počet. On, i když má jakoukoli pidi-roli, je pokaždé velkou výhrou pro daný film.

Desatero přikázání (1956)

Klasická podívaná z (v té době) klasického Hollywoodu. Vizuální efekty jsou vydařené a herecky dobře ztvárněné. Film by mohl svou kvalitou posloužit jako "učebnicový" příklad jak točit historické filmy.

Ted a spol. (2009) (seriál)

Nechte se zaměstnat u Veridian Dynamics a už se nudit nebudete. Kancelářská práce naruby a hlavně dennodenně porce anti-normálních úkolů. Nejsilnějším článkem je pak Veronica a její sarkastický přístup ke všemu.

Knoflíkáři (1997)

Pokud byste bydleli s Evou Holubovou, nepřepínejte kanály v TV, pakliže jí neživíte... v této domácnosti jsou pravidla pevně stanovena.

Čundrcountryshow (1994) (pořad)

Mládek & jeho partička, kteří ve své době vytvořili celkem vtipné variace, těžko hodnotit celek. Někdy vydařené a někdy opravdu trapné... Nicméně stále je pro mě Ivo Pešák ZZ TOP Made in Czech a třetím do počtu (!)

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Kde jsou ty doby výtečných českých komedií, Kopecký opět dostatečně šáhnutý a Lohniský jako jeho věrný přikulovač. Hrušínský tu též nemá chybu, s ledovým klidem zvládne každou komplikaci... byť se jedná o pouhé zfackování kolegy jakožto názorná ukázka jak zpacifikovat protivníka snadno a rychle.

Valkýra (2008)

Další velká role T. Cruise - tentokrát je na skladě válečné drama. V tomto případě jsem se po dlouhé době na film s ním dívala "dobrovolně", a to hlavně proto, že v něm hraje tlupa jiných nad míru kvalitních (ne-li kvalitnějších) herců. Bill Nighy, na kterého jsem byla obzvlášť zvědavá kvůli vážnosti této jeho role a jak se s tím popere... nezklamal. Více podobných rolí a budu spokojená. Ale i K. Branagh nebo Tom Wilkinson se zhostili svých rolí se ctí. Příběh byl zachycen věrohodně, takže jako biograficky-naučný válečný film může dobře fungovat. Koneckonců jsem neodpočítávala každou minutu do konce a ostatně ani Cruise mi až tak nevadil, ale tak či tak jeho obsazení se uskutečnilo hlavně díky jeho podobě se Stauffenbergem.

Ondine (2009)

Netuším proč, ale Colin Farrell mi pasuje do rolí v nízkorozpočtovějších filmech a u Ondine se mi to opět potvrdilo. Jemu zkrátka irský přízvuk sluší nejvíc. Asi i samotný Colin měl těch všemožných bijáků z Halivůdu dost a vydal se s rybářskou lodí na rodnou hroudu, poštěstilo se mu cestou vylovit "vodní vílu". Jenže v 21. století se víly nepotkávají jen tak. Všechno vychází najevo až v poslední části snímku, což nese své výhody. Hlavní představitelé působí především neotřele. Do samotného rozuzlení jsem si nedokázala představit, jak to všechno dopadne a po pravdě až na některé herec. výkony jsem se vcelku nudila, což se naštěstí ve 2/3 zlomilo. Komorní příběh se zajímavou zápletkou celkově hodnotím na 3 a půl *, (SPOILER): a to protože ono zakončení ve svatebním nenaplnilo mou představu o "bezchybných závěrech".