• Mysteriózní

Synecdoche, New York (2008)

Co tímhle chtěl básník říci... totiž pan Kaufman, to ví s jistotou pouze on. Kaufman - co se jeho děl týče - vždycky patřil k originálním a neotřelým osobám od filmu. Ale dívat se na tento snímek a zároveň si uvědomovat jeho obsah, potažmo jeho podstatu je nadmíru náročná práce. Je to sice ten film, o kterém se většinou polemizuje jakmile skončí, přesto mi připadal buď nedotažený anebo až moc obsahově nakombinovaný a navršený. Druhá varianta bude pravděpodobně příhodnější vzhledem k tomu, že jde právě o Kaufmanovo dílo. Výkon Hoffmana ovšem patří ke světlejším bodům tohoto bludiště. Tím, jak se vžil do své role přidává na uvěřitelnosti jeho strastiplné cesty životem a jeho obav ze stáří, důsledků. Proto je škoda té nemožnosti se do filmu ponořit naplno, avšak se může jednat pouze o můj problém. Každopádně s jeho skončením jsem se nemohla ubránit skličujícím a depresivním pocitům.

Cizinec (2004) (TV film)

Celkem klišoidní film, ale ten začátek, kdy se oba hl. představitelé "zabydlují" v příbytcích toho druhého, byl docela ucházející. A Anna Friel taky není úplně zlá.

V pasti (2005)

Zprvu nezáživně vypadající film, kde se 14ti letá holka seznamuje se starším chlápkem. Říkáte si, že by tohle mohlo být o nějaké zákazané lásce s mladistvou. Jenže zdání klame a postupně začnou vyplouvat fakta proč se tato dvojice vůbec potkala. A výsledek tohoto rande nebude jen tak obyčejný. Obsazení Ellen Page byl dobrý tah filmařů - jako ne zcela obyčejné dospívající děvče, které se dost neobvykle vymyká svým vrstevníkům - Page je velmi talentovaná. Čtvrtá hvězdička za zajímavý konec s hudbou neotřelých Blonde Redhead.

Pro hrst dolarů (1964)

Westernový koncert Clinta Eastwooda s hudbou od Morriconeho. Prvotřídní režie spolu s výtečnou kamerou je i v těchto dobách mimořádná, natož v dobách vzniku. Žádné zbytečné tlachání. A Volonté mohl v klidu zažádat o patent na podlé lotry divokého západu.

Velmi nebezpečné známosti 3 (2004)

Ještě patetičtější a více zbytečné než díl 2. Klišé a pervérzních momentů nebere konce. "Herci" jsou velmi špatní, ale co by člověk měl čekat od podobných počinů.

Persepolis (2007)

Biografické vyprávění mladé Marjane Satrapi, kterak vyrůstala v rodném Íránu, dále přesídlení do Vídně, zpátky do Íránu a nakonec do Francie. Snímek všechny okolnosti zachycuje s notnou dávkou nadsázky, ale natolik šetrně a inteligentně, že s koncem si člověk uvědomí tu pravou podstatu, kterou tam Satrapi chtěla mít. Námět by sice mohl být vykreslen vážněji, jelikož není pochyb o jeho složitém jádru, ale díky netuctové animaci a rukopisu Satrapiové, mi nejedenkrát cukaly koutky. Marjane byla očividně už od počátku rebelka, což se moc neslučovalo s tehdejšími situacemi.

Frajer Luke (1967)

Výborný Paul Newman a ostatně většina hereckého obsazení byla unikátní. Stejně jako samotný film. Neotřelé téma o 'nápravném programu' pro delikventy 60. let. Avšak Newman opět předvádí to nejlepší ze sebe jak nejlépe umí, obzvlášť ve scéně, kdy se dovídá zprávu o smrti matky a jeho sólo na banjo.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Na podruhé "nastavovaná kaše" je zřídkakdy dobrým tahem. V tomto případě jde o hodně zbabraný sequel prvního dílu. Režíruje ho sice ten samý člověk, ale chyba lávky. Obsazení herci jsou tragédi, chápu, že původní duo Kathryn x Sebastian se do tohoto jakože flashbacku nehodlali vrátit, ale tento výběr snímek degraduje ještě níže. K tomu navíc pervérzní jádro, které tu převládá, slabý námět a Voilà.. máme tady trapný film na zbytečný čas.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Pan Karfík nás výborně zásoboval, skvělá komedie. Nárožný ve své mini roli je výtečný, stejně jako např. Lohniský. Plus hlášky, které jsou kultovní dodnes.

Záhadné zmizení (1993)

Sutherland v době, kdy ještě neztrácel dech, naopak Bridgesovi role psychotického profesora moc nesedla, přestože má co do hereckých kvalit navrch. 48%