• Mysteriózní

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nebýt tak natahované stopáže, možná bych se občasně tak nenudila. Nicméně Hopkins jakožto jistota nezklamala, jeho obsazení bylo pravděpodobně to nejlepší na tomto filmu.

Její alibi (1989)

Sympatický Tom a půvabná Pavlína, k tomu pár vtipných chvilek, avšak to je dost málo k překročení průměru.

Beethoven 2 (1993)

Opakovaný vtip přestává být vtipem. V tomto případě se už ani nemůže jednat o vtip. Jen nechápu, že tvůrci zpatlali dohromady ještě druhý díl, když už ten první byl více než vlažný. Celých 89 minut je nuda k ukousání.

Beethoven (1992)

Předvídatelná rodinná komedie s typickým 'americkým' koncem a celkově to vše působí hodně pateticky.

Mlčení jehňátek (1991)

Jeden z milníků hororové kinematografie a přelomová role pro Anthonyho Hopkinse, jeho démonický psychopat-gentleman neměl konkurenci, Hannibal bude vždy jen jeden.

Bojovník (1997)

Tuhá atmosféra se táhne celým filmem. Až na pár odlehčených chvilek - Iggy Pop konzumující obrovskou kýtu trochu ulehčilo na drsné situaci, kdy rozuzlení přichází po částech a vše vygraduje na závěr celé té tragické skutečnosti a okolností. Depp se se svou režisérskou prvotinou popral nadmíru skvěle a již zmíněný Iggy nebyl jen vtipným vytržením, ale hlavně zakomponoval do snímku výtečnou hudbu. Kamera také slušná, např. ty záběry ve scéně, jak Depp jede autobusem do města a všímá si billboardu inzerující koupi domu a přemítá tak nad možnostmi, které se postupně vynořují během snímku. Ale až samotný konec - Depp, který kráčí městem a nastupuje do výtahu - mě psychicky vysál nejvíc. Ještě s běžícími titulky se mi vybavovalo křeslo v podzemní místnosti Marlona Branda.

8 žen (2002)

Přesila estrogenu a ještě ke všemu v jednom domě, to nemůže skončit dobře... Chyba lávky, nejen, že z toho ženské plémě vyjde se zdravou kůží, ale k tomu navíc každá projde očistou duše vzhledem k tomu co jednotlivě svým chováním způsobí jedinému chlápkovi, který je zároveň obětí přítomných dam. Velmi dobře zpracovaná divadelní hra, kde by mohla hrozit klaustrofobická atmosféra, ale opak je pravdou, všechny z účastněných se svých partů zhostily úctyhodně a s přehledem, jejich hašteření působí svěže. Kdyby bývaly byly ty hudební vložky kratší, šla bych s hodnocením výš.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Dobový film, jenž není pouhou komedií, která by zachycovala snový svět mladé a malicherné obyvatelky jednoho newyorkského bytu. Druhá polovina je především jakousi katarzí osobnosti člověka, aby si uvědomil své skutečné jádro a priority. Takže se komedie postupně mění v takové sebepoznání. Ale i některé situace byly více než komicky osvěžující - ta 'sebereflexe u zrcadla' přítomné dámy na Hollyiným večírku mě vskutku dokázala dobře pobavit, ostatně celá ta party byla vyvedená jako film samotný.

Letuška 1. třídy (2003)

Gwyneth Paltrow sice ukazuje, že se s klidem zhostí i role v průměrné komedii, ale toť vše, je to spíš mrhání talentu a času.

Modrá laguna (1980)

Vykonstruované na city, bohužel ve mně nic takového Modrá laguna nevyvolala právě kvůli tomu celkovému nesouladu.