• Mysteriózní

Duel (1971) (TV film)

Něco mi tam nesedělo, ale jakožto TV film všechna čest. Gradující nátlak, skličující situace a pocity byli nakažlivé.

Ren a Stimpy (1991) (seriál)

..aneb úchylnost nade vše. Jen mi nejde moc do hlavy jak jim tyhle dva sodomity povolili rozhýbat.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Animátoři si zřejmě ujeli na bradách, přehlídka rozmanitých tvarů nebrala konce. Všechny postavy byly vskutku vypiplané do vysokých kvalit. Rozseknutý chlápek, který se rozpůlí když je třeba anebo psík, jež je roztomilý, i když je celý zetlelý. Díky Burtonovi to mělo neotřelý a smrtelně-decentní humor, smrťákovi z toho až padá čelist. Neubráním se však srovnání se snímkem Ukradené Vánoce (Nightmare Before Christmas) a musím konstatovat, že co se týče animace i námětu, mám je radši, i když co do potenciálu má navrch Mrtvá nevěsta.

Rozvod po francouzsku (2003)

Škoda, že musím film s Naomi Watts hodnotit podprůměrně, ale když ono je to zkrátka nezbytné. Je to v podstatě o ničem, dějové sekvence nemají téměř co říct, alespoň mě se to pak zdálo už moc zdlouhavé.

Prostě spolu (2007)

Snímek, který má sice téměř nulovou zápletku, přesto působí pohodově. Zcela všední téma o třech obyčejných lidech, jejichž životy dostanou aspoň trochu spád kvůli sdílení jedné domácnosti. Ačkoli mají představitelé něco do sebe, nezábránilo to určitému úpadku. A. Tautou je sympatická, ale rozhodně měla výraznější role. Naopak G. Canet se blýskl a jeho hrdina je charismatický a rozhodně nejvíce zapamatovatelný ze všech účinkujících. Scéna při pohřbu, kdy vyhrává ta road-tripová písnička ("ráno jsme sedli na kola.. zažívali jsme vzlet.. Paulette..), ač smutné téma, já se musela usmívat.

Bláznivá střela (1988)

Absurdní svět Franka Drebina nezná mezí. Role, do které se Nielson ponořil natolik, že si to jméno už asi nevymaže.

Drákuloviny (1995)

Nielsen v Drákulově kůži.. škoda, že ta jízda občas ztrácela dech. Ale některé momenty byly k popukání.

Basil (1998)

I přes vydařenou výpravu i námět, jsou herecké výkony spíše průměrné, alespoň se mi pozdávalo, že kdyby do toho bylo dáno více charisma, mělo by to své určité kouzlo.

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Nepříliš vydařené Villaggiovy patálie, trochu už ta jeho 'písnačka' začínala býti ohraná. I když některé situace byly k popukání, objevily se i ty trapnější. Průměr tedy.