Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Viděl jsem z toho jen hodinu a mám pocit, že to trvalo několik let. Několik desítek let. ...Peklo pro zvané...

Kosmo (2016) (seriál)

Bžunda, nevím kdy jsem se naposled u českého televizního výtvoru tak dobře bavil. Má to sice svoje slabší chvilky (některé situační gagy), ale je to kvalitně napsané a má to hlavu a paty. A především - má to koule.

96 hodin: Odplata (2012)

V podstatě to stejné jako první díl, i když mám pocit, že ten byl přeci jenom lepší. Trochu mi vadil místy nepřehledný střih bitek, ale sveřepý výraz Liama Neesona pořád baví.

Příchozí (2016)

Chytré, prosté, promyšlené, emocionální a bravůrně zrežírované. Amy Adams jsem věřil všechno. Na Denise Villeneuvea si budu muset dávat pozor. Líbilo se mi to - moc.

David Suchet - v kůži Poirota (2013)

Nostalgické a dojemné ohlédnutí za unikátní sérií, ve které 25 let hrál hlavní postavu jeden jediný herec. Po skončení mohu jen říct: "Ano, proto máme Poirota rádi. Díky Agathe Christie a díky Davidu Suchetovi.".

Star Trek: Do neznáma (2016)

Bavil jsem se. Není to žádný osudový příběh, který by postavil Star Trek naruby, ale možná, že tím je mi to milejší. Na první zkouknutí to skvěle funguje, nevím jak na případné další. Jen ten záporák byl nějakej divnej...

Buchty a klobásy (2016)

I kdyby byl zbytek filmu o ničem (jako, že není), tak by si ty čtyři hvězdy za těch závěrečných 15 minut stejně bez obav obhájil. Masakrální.

Správní chlapi (2016)

Jo, občas potřebujete vypnout a tohle je ideální film, když chcete trochu toho retra, hlášek, a dvou detektivů z nichž jeden má umí dát pořádnou ránu a druhý má víc štěstí než rozumu. V téhle poloze Ryana Goslinga neznám, ale sedlo mu to. Dal bych si pokračování...

Ghost in the Shell (1995)

Animace a celkový vizuál je úchvatný. Už jen proto, jak by mohla vypadat některá z vizí kyberpunku to stojí za vidění. Velký problém jsem ale měl se zmateným příběhem, hypnotickým a psychoidním laděním filmu a rádoby filozofickým přesahem. Kdyby se mě někdo zeptal, o čem, že to vlastně bylo, moc bych nevěděl, co odpovědět.

Anthropoid (2016)

Slušně natočený film, který naší významné historické události dává odpovídající filmový rámec. Vzhledem k tomu, že o atentátu mám hodně načteno, tak jsem se musel smířit s tím, že film hodně vypouští a děj zhušťuje. To je pochopitelné. Musím říct, že mi ale celkem dost vadil prostý fakt, že film se odehrává v angličtině. Spolu s přízvuky českých herců to celkem silně vytrhává z děje… takže v případě opětovného zhlédnutí volím dabing. Scény atentátu a kostela jsou špičkové a vypadají tak, jak v podobném válečném filmu vypadat mají. Nedá se říct, že to je vynikající, ale je to slušné, hodně slušné.