• Western

Parfém: Příběh vraha (2006)

Lehce hororová pohádka plná různých nechutností avšak současně vyplněná výbornou kamerou a hudbou.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Jeden z mála ještě čb. skvostů v archivu nyní ČT. Vyskytují se zde nezapomenutelné hlášky obou hlavních představitelů. Vybavuji si jednu z nich, když vdova Bourdainová (Havelková) pronásleduje Bouvarda (Sovák). Ten se před ní schová za dveře a společně s Pécuchetem (Horníček) se radují, že to určitě nestihne, protože už je konec 6. dílu :-)))

Žhavé výstřely 2 (1993)

"Líbil ses mi ve Wall street!" A nejen tam ,Charlieho nejlepší role je právě Topper Harley.

Vlaštovka (pionýrská) (1964) (pořad)

Diely z Mlynskej doliny boly naozaj najlepšie. Díly vysílané z Prahy za nimi zaostávaly. Dodnes nevím, čím to mohlo být, možná hudební skladbou pořadů.

Rhytmick (1990) (pořad)

"A už tu máme nový singl od kapely Depeche Mode. Ich spevák David Gahan možno berie drogy, zchudol , zhubol a rozviedol sa, I Feel you!" Tak nějak to bylo, co si vybavuji jeden z komentářů ,zde naprosto neodolatelného skoroangličana M. Žbirky.

Vega (1987) (pořad)

Také přidám jeden komentář do pranice. For me.. Vega vs Magion 5:4. Oba soupeři podali velmi dobrý výkon. Vítězství pro Vegu je i přes to, že útočník Slávek Vrzal to mnohdy zvrzal :-))

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad)

Pana Grygara jsem si vždy velmi vážil až do doby, kdy se on a jeho Sisyfovská parta namočila do skoncování s pořadem Detektor. Nicméně jsem jako dítě sledoval jeho pořady vždy jedním dechem. I když jsou již "Okná" po vědecké stránce překonané, měly v jeho pojetí vždy nezapomenutelnou atmosféru, pomocí které Vás dokázal pan Jiří těmito svými otevřenými okny bez odmlouvání vytáhnout na své vesmírné výlety.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

"Šaty jsou ve skříni?" ... "Tak je tam dejte!" "Bureši, vy jste přece ještě neodstartoval!?" A tak dále a tak dále :-) Geniální dílko nenese po ose Nesvadba-Macourek-Polák takřka žádných chybek, které jinak rostou na této nepevné časoprostorové půdě, jak houby po dešti. Precizní Theodor Pištěk pamatoval při tvorbě Hitlerova hlavního štábu na každý detail. Krásná Valerie Chmelová, skvělí Sovák,Menšík a Kostka. Samé plusy, jak jinak, než za 5 hvězd!