• Western

1917 (2019)

Místo očekávané tupé řežby v zákopech jsem měl možnost spatřit doslova a do písmene po audiovizuální stránce ostře nabité umělecké dílo, natočené jakoby na jeden jediný záběr. I kdyby měla stopáž o hodinu více, věřím geniálním tvůrcům, že bych oči neodtrhl. 100%.

Kapitán (2017)

Německé sebemrskačství ani náhodou neskončilo a no jo ... zadání bylo jasné,najít v archivech něco, čímž by bylo třeba maximálně poplivat jakékoli možné či nemožné němectví, už jen aby samotný pocit, že je někdo Němec vyvolával v lidech tam žijících pocit studu a opovržení vlastním národem. V této válečné "death-deutsch-road-movie" totiž nenaleznete byť jen jedinou charakterní postavu. Vše je ideově dotaženo závěrečnou titulkovou scénou,kde hlavní postavy pokračují ve své "bohulibé" činnosti i v kulisách současnosti. Nicméně je to koukatelná záležitost, řemeslně za 3*.

Vendeta (2011) odpad!

Neuvěřitelně nablblý scénář, ve kterém není nic uděláno pořádně a alespoň trošičku uvěřitelně. Parta stejně neuvěřitelných a stejně nablblých postav poté dokončí dílo zkázy a během 86 minut odpadního snímku je konečně hotovo a to včetně závěrečné nablblé titulkové muziky. 0%

Vesnice (2004)

Město versus vesnice, červení versus žlutí, staří versus mladí a režisér a scénárista v jedné osobě versus překvapení diváci. Tímto základním kvartetem duelů, které se navzájem prolínají, by se nechal v jádru charakterizovat celý příběh. Nijak mi nevadilo,že pro dovysvětlení a potvrzení uvěřitelnosti musel sám režisér, jak je jeho dobrým zvykem, v závěru ztratit pár důležitých vět, když se obličej jeho postavy krátce mihne v odrazu záběru na skříňku s léky.

V zajetí démonů (2013)

Přestože tento typ hororů ve mě nevyvolává patřičný děsivý zážitek dávám jednoznačně plné hodnocení. A to proto, že se fim pevně drží událostí, které se udály roku 1971 při vyšetřování případu rodiny Perronových v Harrisville na Rhode Islandu. Skutečná vyšetřovatelka tohoto případu Lorraine Warrenová byla totiž přizvána k natáčení filmu jako konzultantka za účelem zachycení faktických skutečností, což se povedlo, neboť pamětníci a odborníci film označili z tohoto pohledu jako věrohodný.

Utajené příběhy českých dějin (2018) (seriál)

No konečně něco lehce kouše do ovčího mainstreamu. V některých dílech je sice cítit silné náboženské pozadí, což tedy rozhodně nepodporuji, nicméně zakousnuté zuby drží dobře v dílech o Štěchovickém pokladu a o sedmnáctém listopadu osmdesát devět, tam to bude bolet ovečky zcela jistě.

Chytrák a dva společníci (1975)

Pomatený předražený nesmysl, ve kterém mě neskutečně srala i muzika starého mistra M. Hlavně rychle zapomenout, že jsem tohle musel absolvovat.

Hrdina (2002)

Čínská miliardová nuda, která nešla dokoukat.

Aferim! (2015)

Hudebně zcela impotentní uřvaný balkánský blábol dehonestující vlastní národ určený k honu na čarodějnice vlastně tedy na současné čarodějnice, kterými jsou lidé na odstřel s nálepkou xenofobů a jiných nepohodlných.

Tísňové volání (2018)

Typický produkt současné Eurohujeřiny. Když se už tady všude točí o ničem, tak chtějí současní tvůrci této nicoty, aby si chudák divák, alespoň to něco představoval. Ano představil jsem si... tyto všechni rádoby umělce všude v Evropě na práci v kamenolomu.