• Western

Železný věk (2018) (seriál)

Eurohujerské zadání z toho dílka čpí již od prvního záběru. Jasná cílená stylizace určená absolutnímu doblbnutí mládeže především v Evropě. Historicky bez jakékoli hodnoty. Jednu hvězdu nechávám za alespoň otevření tématu třicetileté války. Úlisné úsměvy švédských historiků v seriálu rozplývajících se nad genialitou svých předků budí dojem jejich nekonečné neohroženosti. Nicméně karma národů existuje a Švédové jí vyrovnají již brzy.

Odnikud (2017) odpad!

Verbal rulez! Smradlavá vylhaná agitka.

Navajo Joe (1966)

Až úsměvná stupňující se nelogičnost příběhu, který končí doslova černou komedií, jde ruku v ruce s tím, že mistrná filmová muzika může někdy ovinout i kopu scénáristického hnoje.

Sicario 2: Soldado (2018)

O proti prvnímu neskutečně odpudivému a trapně nudnému předchozímu dílu, kde bylo divákovi úplně jedno, co se z té kejdy nakonec umíchá, docela nečekaná pecka. Konečně příběh, má to trochu i hlavu, patu, ale hlavně i koule!

Nepřátelé (2017)

Westernová "death-road" movie.

Nebeská brána (1980)

90%. Řemeslně dokonale odvedená práce, hlavně po vizuální stránce. Snad jen hudba není tolik výrazně zapamatovatelná. Povinně zařadit promítání do amerických a vlastně i neamerických škol :-) Společně s Apokalypsou nestatečnější pokus tehdejšímu i současnému překvapenému "mejnstrýmem:-)" zablokovanému divákovi odvyprávět pravdivěji a co nejvíce trpkou formou poněkud zfalšovanou a upravovanou historii Spojených států. Jó...,to byly časy. Nyní ani v blízké budoucnosti vládci Hollywoodu nic takového nedovolí. U filmu a po filmu se přece nesmí přemýšlet a navíc ještě kriticky.

Kontakt (1997)

Tento film je přímo pastva pro ovce. Je dobré vědět, že předloha pochází od "amerického Sisyfa" Carla Sagana (obdoby našeho Grygara), a proto je nutné brát toto jako velké varování již před samotným sledováním. Dvě hvězdy dávám za umělecký dojem.

Spiritworld II: The Alien Kabbalah (2008)

Přijmout pravdu tak krutou je nesmírně těžké. Zpracování včetně střihu a hudby takměř hororově bezvýchodné. Nicméně nebudu za to autora Chrise Everarda nijak kárat, spíš mu patří můj obdiv za to, jakým nesmlouvavým způsobem se vypořádal s tématem života na tzv. "naší" planetě, kterou my nazýváme Země, a v přilehlém vesmíru. (pozn.viděny všechny 3 díly,komentován pouze tento)

Single Man (2009)

Použít muziku s tak skvělými romantickými parametry do tohoto bych přirovnal asi jako kdyby Oldřich Nový s Ladislavem Špačkem uváděli ve fracích přímé vstupy z kotlů "Ultras" Baníku a Sparty.