Interview s upírem (1994)

Asi prvý film o upíroch, ktorý na mňa nepôsobil ako paródia a reklama na cesnak v jednom. Páčilo sa mi že sa upíri ako takí nebrali príliš vážne. Tom Cruise si zas raz u mňa šplhol (a to fakt poriadne) a Brad Pitt mi trošinku pripomínal smrť, ktorá sa chystá zabiť Anthony Hopkinsa ale že by mi to prekážalo sa povedať nedá (možno keby som tie filmy videla v opačnom poradí tak poviem, že Joe bol upír)... Jedným slovom ŠMAK!

Woodstock (1970)

Najlepšia inšpirácia na vymyslenie stroju času !

Zombieland (2009)

Woody Harrelson a jeho buchtičky nemali chyby a počas celého filmu som sa smiala, len sa človek nemôže zabudnúť pripásať! ;D

Chceš mě, chci tě (2009)

Komédie tohoto typu mi väčšinou vtipné neprídu, ale táto bola výnimkou. Celkom dobre som sa zabavila a veľkú zásluhu mal na tom Gerard Butler, ktorého poslednou dobou naozaj môžem.

Počátek (2010)

Nechala som sa chytiť aj s navijákom, ako po Scorseseho ,,Prekliatom ostrove,,, kde ma Dicaprio tiež chytil za srdce. Pri tomto filme sa nedalo nudiť. Bolo to ako podľa ich vysvetlenia, že keď človek sníva čas ide pomalšie, len presne naopak.

U mě dobrý (2008)

“vlak by měl jet tak pomalu,aby motýli mohli otevřenými okny létat svobodně dovnitř a ven“ - a podľa tohoto sa riadilo aj tempo filmu ale bol to pre mňa príjemný “odpočinek medzi dvěma siestama“

Nikdy to nevzdávej (2008)

Myslela som si že viem do čoho idem keď si tento film zapínam, ale to som sa silno mýlila. Dejová línia bola tak veľmi predvídateľná, že to až bolelo a potreba vytvoriť niečo podobné ako FIGHT CLUB neznesiteľná. Jediné čo ma na tomto snímku zaujalo boli “fighty“, ktoré celý film vytiahli vyššie a nenechali ma zaspať. Vďaka ním som mala pozitívnejší pohľad na tento film.

Tenkrát na Západě (1968)

Film ktorý keď sa zapne väčšina ľudí v mojom okolí hovorí repliky za hercov. Film ktorý ma donútil si kúpiť harmoniku a začať sa na nej učiť MAN WITH A HARMONICA :D Pre mňa jeden z najkultovejších filmov, s najkultovejšou hudbou.

Tahle země není pro starý (2007)

Mrazivá atmosféra filmu ma vtiahla do deja, ktorý bol síce chvíľkami “zdĺhavý“ ale to sa kompenzovalo dokonalým účesom Javiera Bardema, ktorého tieň ma prenasleduje doteraz. Veľkú paralelu naivity som nachádzala medzi postavou ženy Llewelyna a Fabienne z Pulp Fiction, ale hľadaním zhody medzi týmito postavami som aspoň vyplnila tie pomalšie scény, takže ku koncu filmu som na tie momenty zabudla.