Lásky čas (2013)

Po přečtení několika komentářů jsem zjistil, že to asi chápu trochu jinak. Cestování v čase není nic nového a první půlka byla více prošpikovaná skoky zpět za účelem získání životní lásky, ale mě se kupodivu líbila více část druhá... podle jiných komentářů táhnoucí se a nic neříkající... Pro mě v ní bylo řečeno všechno, co jsem slyšet a vidět chtěl...Krásné rodinné vztahy mezi de facto všemi členy rodiny jsou v normálním světě spíše krásnou pohádkou, ale proč si při některých scénách neuvědomit, co všechno jsme v životě přehlíželi nebo neudělali, když jsme ještě měli možnost? Proč jsme se hcovali jinak než bychom to udělali dnes? Věřím, že díky tomuhle pohledu budou někteří ke snímku hodně skeptičtí, ale o trochu víc věřím tomu, že pokud se na to lidi podívají správným směrem, otevřou své mysle, tak na konci filmu nemůžou říct nic jiného než DÍKY MR CURTIS

Rivalové (2013)

Tak mě napadá jen jedno...škoda, že nejsem zarytým fanouškem F1, protože v tu chvíli bych měl jasnou jedničku ve své top 10... nádherně pojaté, zrežírované a perfektně natočené...fantasticky použitá retrospektiva snímků na konci ve mě vyloudila už jen malý úšklebek. Po dlouhé době jsem byl spokojen s doporučením a co víc...tahle věc dokoncr moje očekávání předčila. Bravo páni tvůrci.

Hon (2012)

Proč mi nezavoláš? Nemám tvoje číslo! Máš ho na displeji! No je tam! Proboha co je tohle za dialogy? Děti vlastně nikdy nelžou! A na to jste přišli jak? Velké očekávání se proměnilo ve vleklé čekání...připadal jsem si jako tejden před vejplatou...ano...tahle hodina a padesát pět minut pro mě byla záležitost na celé odpoledne. Pochopím, že veškeré dětské žvásty o vocasech jejich učitelů, musí být brány na zřetel, ale nepochopím, jak jednodušše jsou v tomto snímku lidi manipulovatelní (respektive proč jim to scénář dovoluje)...Jediné co bych asi vyzvedl je celkem fajn kamera a námět, který by si ale každopádně zasloužil mnohem lepší režii a pojetí.

Píseň za chudého chlapce (2003)

Nádherný zpracování, scénář i herecké obsazení...že film není originální? No a co??? Na rychle a zběsile 15 se taky budete dívat s předsudkem neoriginality? Leda ho*no. Při prvním zaburácení motoru a pohledu na sexy blondýnu někde v povzdálí, vám budou maminky utírat vaše sliny a vyměňovat pleny. Musím uznat, že z prohnilosti církve se mi chce zvracet pokaždé a jinak to nikdy nebude!

Hellphone (2007) odpad!

I přesto, že jsem si od toho filmu nic nesliboval a věděl, že je to béčková záležitost že mě nic nepřekvapí, ví Bůh, že překvapilo. Překvapilo jsem se já sám a to tím, že jsem se na tohle zvládl dokoukat. Bylo to jen díky občasné kvalitní kameře...rozhodně ne kvůli naprosto příšerné hlavní emoteence, kvůli který to všechno vzniklo...kdo by se sakra na tohle chtěl dívat??? Doby východoněmeckýho fekal porna jsou už nenávratně ztracený...nebo snad ne?

Po životě (2009)

Já prostě a jednodušše nevím, co s tímhle snímkem dělat...Po herecké stránce je dvojice Neeson a Ricci velmi dobře ztvárněna...o zbytku obsazení si to úplně nemyslím...příběhově mi vůbec nevadí otazníky, které film na konci zanechává. Je dobře, že si může každý udělat svůj vlastní pohled a není svázán a předurčen scénáristy. Námět se dal asi využít o trochu víc, ale i tak je to dobrá práce...Po celou stopáž jsem se dokázal soustředit...Spousta kladných aspektů...a přesto musím konstatovat, že to ve mě zanechalo jen pocit toho, že jsem na něco koukal a zabil tím hodinu času...Jak říkám...nevím, co si o tom myslet a každopádně to ještě za jedno shlédnutí stojí. Prozatím 60%

Chuť znovu žít (2012)

Nic nového? Žádný unikátní námět? Tisíckrát natočeno??? A co jako??? Tohle je prostě naprosto fantastický a emocionálně nádherně vyvážený snímek s precizníma hereckýma výkonama...Kdyby šlo, tak dám těch hvězd šest!

Vlk z Wall Street (2013)

Uff. Tak tohle je hodně kontroverzní záležitost a nedívím se jak pěti* hodnocením, tak tří a méně* hodnocení. Pokud bych na to měl koukat pouze s pohledu filmařiny a hereckých výkonů (DiCaprio byl první dvě hodiny famózní---pak přišel dablér? Nebo ho to prostě přestalo bavit?---nu což, asi už cítil konec šichty), byl to film vyrovnaný a nádherně natočený i zpracovaný...Ale na jakýkoliv snímek je potřeba se dívat i z druhého hlediska a to hlediska morálního. Pokud by nebyl příběh založen na realitě, bylo by všemu jinak...bohužel je a já nevidím jedinej důvod k tomu, abychom oslavovali hyenismus a prachsprosté okrádání obyčejných, prostě smýšlejících a mnohdy na pokraji chudoby žijících lidí, kteří dostanou šanci rychle "zbohatnout"...Tudíž u mě to bude po přihlédnutí na obě strany jen střední cesta a to 3*.

Dokažte mi vinu (2006)

Hodně příjemný překvapení, v jinak klasickém soudním dramatu, byl mě nikdy nezajímající Vin Diesel. Přirozený, přesvědčivý, charismatický a konečně i hrající...Díky němu mé hodnocení vyletělo hodně nad moje očekávání, protože se musím přiklonit k myšlence a názoru, že celý příběh je stavěn na skutečné události a to, jak je tady odvyprávěn ho odsuzuje k náklonosti k mafiánům s Jackiem DiNorsciem v čele,ale v reálném světě bychom to přece takhle nechtěli...Kdo by podporoval zmetky? Všechny jejich praktiky...vydírání, praní peněz, ovlivňování, korupce a v neposlední řadě distribuce drog...Sakra nebýt tam těch drog, tak bych přísahal, že mluvím o vládě...Takže si každý s rukou na srdci položme otázku???Fandím naší vládě a poslaneckým mafiánům???

Parfém: Příběh vraha (2006)

Za normálních a někdy i nenormálních podmínek jsem příznivcem fantasy, ale v tomhle případě lituju okamžiku, kdy se tvůrci rozhodli tento žánr do příběhu zahrnout. Do té doby by to bylo celkem dobrý drámo a dál se to klidně mohlo odvíjet do krimi...Ale co se nestalo? Dostali jsme třešničku v podobě poeticky gotické grupen sex scény s náznaky homosexuálního incestu, následovanou finálem, za který by se nemuseli stydět ani tvůrci resident evilu, po kterém nezůstalo jedno oko suché...přesto musím vyzvednout krásnou francouzskou atmosféru a dobře zvládnutou kameru, za což jsou mé dvě *...