Zab tu mrchu! (2000)

Ten Peter sa mi celkom pozdával, pretože nechcel deti a schovával sa pred susedmi, dosť mi to bolo blízke... Ale zasa tak dojebať názov filmu v češtine to chce výnimočný talent švihnutého českého distribútora.

Vlastníci (2019)

Trochu ma to sklamalo. Mohla to byť solídna dráma s prvkami komédie, ale takto z toho vyšla len ďalšia česká komédia, i keď furt lepšie ako ostatné zvratkoidné české romantické a rodinné komédie..

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Hodnotím to napoly ako dospelý a napoly ako dieťa. A keďže ako dieťa som mal traumu z toho ako mu ten väčší medvedí sku*vysyn robil stále zle dávam ***

Anna Karenina (2012)

Toto bude asi prvý film, ktorý hodnotím a komentujem, ale nedopozeral som ho do konca, pretože také prijebané do neba volajúce spracovanie si to ani nezaslúži. Annu Kareninu mám preštudovanú už mnohokrát. Jediné filmové spracovanie, ktoré sa dá pozerať je z roku 1997 (aj keď aj tam je to dejovo hodne osekané). Nechápem, prečo za každú cenu približovať dnešnej generácii klasiku. Ak nedorástli na originál tak nech čítajú Křemílka a Vochomůrku, a netreba kurviť klasické diela, aby boli prístupné dementom.

Nabarvené ptáče (2019)

No jo, no... mám rád pomalé, dlhé zábery. Marhoul to pojal tak po starom, tak po tarkovsky, aj keď Andrej mal radšej iné témy. No ale ono je to vlastne také Kotlárove detstvo... Inak malý Kotlár sa tváril unifikovane na každú situáciu, čo by sa ešte dalo prekúsnuť, ale na toľko utrpenia a podobných sračiek, ktorými si prešiel, bol v tvári dosť buclatý. Mali ho nechať trochu hladovať alebo čo, aby sa mu v tvári zračilo to utrpenie. Nič prevratne šokujúce tam nebolo, a tie sexuálne úchylky (alebo tendencie, ako je komu po chuti) mi prišli vyslovene samoúčelné. Menej je niekedy viac... Ľudský primitivizmus a krutosť sú aj dnes na výši, ovšem nie tak konštantne kokotsky a kolektívne ako to bolo zobrazené... to už je prílišné tlačenie na pílu, aj to len na jednu stranu. Každopádne Júlia Vidrnáková bude na tento film dlho spomínať (a my na ňu) a všetci vieme prečo :)

Hvězdná brána (1994)

Nehľadiac na to, že ten sopliak (Jackson) by musel študovať písma starého Egypta a iných už v perinke, nebol to špatný film.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

Chááá, to ako vážne? Videl už niekto niekedy väčšiu pičovinu pod týmto slnkom, resp. pod všetkými slnkami v tejto i ostatných galaxiách??? Dosatana. Teda sa nakoniec dozvieme, že Kylova morálna vzdorovývrtka bol iba klasický postpubertálny problém, zhrnutý do úslovia "Nemať do čoho pichnúť" ... Až keď prišla na javisko Rey, zodpovednosť ho chytila za pačesy resp. za niečo iné a konečne vyhrali Spojené planetárne sústavy negro-ázijské. No krásne voľačo. Mali pred filmom upozorniť, že je to len pre deti do 10 rokov alebo skupinu obyvateľov označovaných ako LLL (lobotomizované latentné lezby), pretože iných divákov to zaujať ani nemôže. NAJvýstižnejší komentár k tomuto filmu: RedEagleSK

Peče celá země (2020) (pořad) odpad!

Na svete je toľko zaujímavých vecí, odohrávajú sa grandiózne príbehy, strhávajú sa tragédie a katastrofy, existuje toľko nádherných skutočne ľudských príbehov ... Ale tu sa rieši to najbanálnejšie - žranica.