Einsteinova velká myšlenka (2005) (TV film)

Ten Faraday se jim povedl..! Vždycky jsem za většího borce považoval Maxwella.. Konečně byl to on, kdo matematicky zformuloval celou teorii elektromagnetismu. Nicméně tady vetší sympatie vzbudil mladý knihovník bez řádného vědeckého vzdělaní, ovšem s velkým smyslem pro experiment. Potom stojí za zmínku ztvárnění Einsteina - konečně věrohodný obraz génia. Zkrátka fanda fyziky a jejích tvůrců si dost možná přijde na svý.

Kontakt (1997)

Když ono je to sem tam takový nějaký zbytečně moc sladký a sentimentální.. Nebýt toho, nemusel jsem mít půlku filmu kyselej výraz a ještě bych přidal nějaký ty hvězdy navíc.

Dexter (2006) (seriál)

"I can kill a man, dismember his body, and be home in time for Letterman. But knowing what to say when my girlfriend's feeling insecure... I'm totally lost." - tak to více než výstižně charakterizuje hlavní postavu seriálu, Dextera Morgana. Nevím, jak je možné, že se najde člověk, který by tak geniálně dal ožít postavě jakou je Dexter - Michal C. Hall je perfektní od začátku do konce. Neumím si ani představit, že by se měl této role zhostit někdo jiný. A.. miluji Dexovy duševní monology :)

Ztráta paměti (2004)

Cable zmateně pobíhá po nemocnici a její personál ho má za chvíli plný kecky. Občas si taky skákne do svých vzpomínek. Tam na něj ale nečeká nic pěknýho.. Má ale kliku, páč zjistí, že se dá ve vzpomínkách všechno měnit. Ať se ale Cable snaží měnit v minulosti cokoliv, vždycky skončí tam, kde byl.. Ale takovej už je život, ne? Na mě to teda zapůsobilo. 85%!