Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Královsky jsem se bavil od první scény až do poslední potitulkové. Spousta vtipných hlášek, sympatické postavy a zase trochu něco jiného, co ještě v rámci Marvelu nebylo.

Na mušce (2018) (seriál)

Vydržel jsem pět dílů. nedávám to. Dvě extrémně nesympatické postavy, přepáleně hrané nesympatickými herečkami. Divné, nelogické jednání, které neodpovídá reálným osobám. Chvílemi komedie, chvílemi smrtelně vážné, ve výsledku to vypadá jak nepovedená parodie, ale hlavně je to hrozně nezábavné...

Trust (2018) (seriál)

Výborný záležitost, místy se to příliš vleče, mělo to být tak o třetinu kratší, ale jinak je to výborné nahlédnutí do netradičního života rodiny Babišo... Gettyových s skvělými hereckými výkony v čele s lahůdkovým Sutherlandem.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

nějak tomu chybí většina toho, co bylo dobré na předchozím dílu. žádná nová fantastická zvířata a světy, jen furt ty tři zbytečné otravné hlavní postavy (jediná dobrá postava Kowalski je nepříjemně upozaděná). naštěstí je tu nově Brumbál, který to ale sám neutáhne. místo aby to bylo pohádkové a barevné, je to šedé a stereotypní.

Captain Marvel (2019)

Na tenhle film jsem se vůbec netěšil a musím říct, že mě to bavilo víc než Endgame. Překvapivě svěží vzpomínka na 90. léta dobře odsýpá a má spoustu hlášek, výborného Jacksona i nejnebezpečnější kočičku ve vesmíru a furt se tam něco děje. Akorát se nemůžu zbavit dojmu, že kdyby hrál hlavní roli někdo, kdo nevypadá jako ledová královna a má nějaké charizma a víc než dva herecké výrazy, mohlo to být ještě někde úplně jinde.

Malá bubenice (2018) (seriál)

První věc od Chan-wook Parka, která mě opravdu bavila. Naprosto famózní napínavá retro atmosféra a procítěné herecké výkony. Od dvojice Florence Pugh a Michael Shannon bych si klidně nechal prodat i nějaký předražený hrnce.

Já jsem noc (2019) (seriál)

Zajímavý retro počin, který vás přiměje googlovat informace o tom, jak to teda skutečné bylo. A pointa je, že to nikdo do teď neví. A v tomto duchu je i tato minisérie trochu nedopečená, ale přesto mě to bavilo. Pár scén je opravdu napínavých. Jedinej velkej průšvih je India Eisley, herečka v porovnání s níž je Chuck Norris velmistr Stanislavského metody.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tenhle díl má všechno, co chybí Avengers: Endgame. Permanentní okusování nehtů a mrazení v zádech. Dokonalé střídání epických a komorních scén...

Avengers: Endgame (2019)

Samé plkání a plakání. Příliš mnoho fanservisu na úkor akce a zábavy. Zábavu obstarává v podstatě jen Thor, ale už je to trochu přestřelené, místy už z něj dělají příliš velkého idiota. Tam, kde je potřeba mít nějakou akční scénu, napětí, nebo honičku je jenom patetický rozhovor Starka s otcem, či setkání Thora s matkou. Navíc se úplně změní charakter postavy Thanose a jeho chování moc neodpovídá tomu, jak byl vykreslen v předchozím filmu. Stopáž je dost přestřelená, první hodinu a půl se tam nic neděje, je to stráááááááááááááášně dlouhééééééééééééé. Kapitánka Marvelová mě bavila mnohem víc, ale na rozdíl od ní, tady funguje hudba na jedničku s hvězdičkou.

No není to romantika? (2019)

Dobrej nápad, ze kterého šlo ale vytěžit o mnoho víc. Hodně tomu škodí nepovedenýcasting Adama Devinea do stěžejní mužské role. Naopak "Fat Amy" je sázka na jistotu.