Láska není v ceně (1987)

Fakt hezká, úsměvná komedie s příjemnými mladými herci, pohodovým soundtrackem a řadou vtipných momentů jako byla například taneční scéna. Dospívající Patrick Dempsey a zrzavý provokatér s věčným ďábelským úšklebkem Seth Green jako úplně malé pískle, co popravuje barbíny na gilotině a jako obvykle kuje pikle. Mě nejvíce utkvěl jako zákeřný hajzlík Mitch v seriálu "Zlatá sedmdesátá" a měla jsem pocit, že vidím tu samou postavu, jen o takových 10 let dříve. Výborně jsem se při tomhle filmu o puberťácích bavila. Jeden z těch, na který jen tak nezapomenu.

Kráska v růžovém (1986)

Mám ráda ten roztomile trapný disko styl osmdesátých let ať už jde o účesy, módu, nebo některou hudbu. Hlavní hrdinka se obléká jako pošahaná úča ve středních letech a taky mi přijde, že má hrozně podobné rty a úsměv jako Neve Campbell. Jon Cryer se opět vyžívá v roli nechtěného vyvrhela, jak ho znám ze seriálu "Dva a půl chlapa", kde se v jedné epizodě setkal s Harrym Deanem Stantonem, zde otcem Andie. V seriálu by si přál, aby byl jeho kamarád, tady zase tchán, ale ani jedno se mu nesplní. Jamesa Spadera jsem snad v žádném filmu neviděla jinak než jako nesympatického slizouna. Hlavní příběh je podobný jako "Řekni cokoliv..." s Johnem Cusackem, jen naopak.

Ďábelská hra (1999)

Jeden z mnoha filmů, který jsem si našla díky mé oblíbené parodii "Bulšit" (Not another teen movie). Trochu morbidní příběh ze školního prostředí s (alespoň zčásti) neohranou zápletkou. Julie Benz jsem si zatím všimla jen v drobné roli v seriálu "Dva z Queensu", v "Saw 5", ale zafixovanou ji mám především jako Dexterovu ženu. Tady ji poprvé vidím jako totálně vymaštěnou blondýnku se slepičím mozkem. Judy Greer hraje jako ve filmu "Přes noc třicítkou" nafoukanou nánu, i když tady jen dočasně. Rose McGowan (Courtney) se tu tentokrát neobjevuje v roli oběti ("Vřískot"), ale jako hlavní záporná postava. Film se točil v době, kdy měla románek s Marilynem Mansonem, který si ve filmu také zahrál a jen tak mimochodem se se svým coverem skladby "Tainted love" podílel i na soundtracku Bulšitu, jenž mě k Ďábelské hře přivedl.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Tak tenhle nucený pseudo humor, založený na prdech, kadění, hulení, trapných kecech a sexu, fakt nechápu. Působilo to na mě jako laciné videoklipy, kde se holky v bikinách natřásají u nablýskaných aut a text písničky je ve stylu "chci tě, čubko, ó jé, tak moc, jé, jé, jé". Prostě bezduchá a žalostně trapná slátanina bez vtipu a kouzla. Mám ráda ironii, černý humor i trochu trapnosti, ale tohle se vážně nepovedlo. Se Scary movie 5 se tahle zoufalá hrůza vůbec nedá srovnávat.

Přání smrti (1974)

Sympatický drsňák Bronson v roli mstitele.Tím, že vzal zákon do vlastních rukou, mi to připomínalo Dextera, ale Charles se s oběťmi tolik nepáral. Napínavý příběh, jsem zvědavá na pokračování.

Egypťan Sinuhet (1954)

Waltariho knížku jsem před mnoha lety přelouskala jedním dechem a tenhle film byl pro mě náhodně objeveným připomenutím probdělých nocí, kdy jsem nebyla schopná se odtrhnout od čtení. Překvapilo mě, jak moc se povedlo herecké obsazení, protože většina postav se shodovala s tím, jak jsem si je představovala a u vytržení jsem byla z přenádherné Nefernefernefer v podání Belly Darvi. Jen těžko si dovedu představit herečku, která by ji v současnosti plnohodnotně nahradila a při pohledu na ni by se mi takhle tajil dech. Mrzelo mě, že tu chyběla napínavá scéna s Mineou a Minotaurem, ale chápu, že už tak je film dost dlouhý a do těch dvou hodin se všechno nacpat nedalo. Pokud si dobře vzpomínám, tak v knize Sinuhetův syn umírá spolu s Merit, ale tak to už bývá, že film nekopíruje knižní předlohu úplně přesně. Celkově mě ale mile překvapil poctivým zpracováním, kostýmy, hudbou a atmosférou. V televizi jsem Sinuheta nikdy nezaregistrovala a je škoda, že vysílají pořád dokola jen Kleopatru. Přes půl století starý kousek, (stejně mají ty staré filmy svoje zvláštní kouzlo) ale pro milovníky Egypta je to zážitek a můžu jen doporučit.

Hra na vraha (2009)

Původně jsem chtěla vidět Hru na vraha s Jamie Lee Curtis (i když ta podle zdejšího hodnocení dopadla ještě hůře), ale povedlo se mi sehnat jen tohle. Náhodou mě to docela bavilo a nemyslím si, že to byl takový propadák, jak někteří píšou. Tím šmírujícím pořadatelem, namluvenými instrukcemi a psychopatickým zkoumáním pudu sebezáchovy mi to trochu připomínalo Saw. A stupidní dialogy? Na ty já se v krvácích fakt nesoustředím.

Camille (2008)

Tak tohle pro mě byla maximálně otravná nuda, kýč a nesmysl bez hlavy a paty. Pořád jsem čekala, co z toho vyleze a ten konec už mě jen dorazil a znechutil. Přesto, že mám ráda Franca a filmy na podobné téma, tak Camilla mě za srdce vážně nechytla.

Zámek hrůzy (1999)

Radši Scary movie 2 a parodie na tenhle rádoby strašidelný zámek. Trochu mi to připomíná film Poltergeist z roku 1982, ale tohle bylo navzdory zdařilým efektům o něco slabší.

Divočáci (2007)

Pro mě nevýrazná oddechovka, co neurazí, ani nenadchne. Párkrát jsem se zasmála a zazněly tu moje oblíbené písničky, ale znám řadu lepších komedií a znovu to už vidět určitě nemusím.