Četník a mimozemšťané (1979)

Celý tenhle díl je naprosto šílený, ale já ho mám rád. Jsou v něm zase legendární scény a hlášky. Příběh trochu skřípe a občas se objeví nějaká trapnost, ale vždyť je to jen komedie. P.S. V prvních čtyřech dílech byli Chruchotovi a Gerberovi podřízení takové plnohodnotné postavy (např. Fougasse), v posledních dvou dílech je toto pozměněné mužstvo jen nudným křovím, Funés a Galabru to celé táhnou sami.

Četník ve výslužbě (1970)

Tohle je můj nejoblíbenější díl série. Co na tom, že kvalita od prvního dílu klesá, pro mě to jsou nenáročné letní komedie, které mají za úkol pouze pobavit. A to se tomuto filmu zatraceně daří. Stará parta naposledy pohromadě, Fougasse je zase ve formě a také jsou tu tradičně výborní Louis de Funès a Michel Galabru, kteří prožívají jednu bláznivou situaci za druhou. A konečně zmizela Chruchotova dcera, která se vyloženě hodila jen do prvního dílu, v těch dalších už byla tak nějak navíc. Tímto dílem skončily ty klasické četnické filmy, další dva (ačkoliv proti nim nic nemám) jsou svým způsobem úplně jiné. Tenhle díl je moje srdcovka a 5 hvězdiček mu prostě musím dát.

Četník v New Yorku (1965)

Sice ne tak kvalitní jako první díl, ale o to zase vtipnější. Sledovat patálie Chruchota a jeho bandy v americkém prostředí, to je něco neuvěřitelného. Nicole mi v tomto filmu docela vadila, ale aspoň díky ní vzniklo několik dalších legendárních scén. Jiné scény byly zase naprosto zbytečné a natahované (např. Chruchotův "souboj" o maso s chuligány). Chudák Fougasse si toho New Yorku moc neužil :) Vaše flowers jsou hnůj!

Četník ze Saint Tropez (1964)

Je to asi nejkvalitnější díl série, ale rozhodně ne nejzábavnější, i když je tu humoru pochopitelně plno. Klasika, kterou mám rád.

Muži v černém (1997)

Tommy Lee Jones a Will Smith vytvořili dobrou dvojku a celý film je plný vtipných scén a hlavně hlášek. Když to beru jen jako zábavu a vezmu ohled na nepovedené pokračování, za sebe si pět hvězdiček dát dovolím.

Žhavé výstřely (1991)

Geniální parodie, která by si zasloužila 5 hvězdiček, kdyby její pokračování nebylo ještě o třídu lepší! První díl má sice mnoho ujetých scén, hlášek, gagů, vtipů a hlavně parodií, ale oproti dvojce působí ještě tak nějak "usedle". I tak je to perfektní parodie.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Překvapilo mě, když jsem až po mnoha zhlédnutích zjistil, že tohle nerežíroval Zucker. Vůbec bych to nepoznal. Je vidět, že se Segal od něj něco naučil, protože se mu povedlo brilantně navázat na styl tria Z-A-Z. V tomto dílu jsou asi ty nejklasičtější scény. Bohužel se tu už sem tam objeví i nějaký ten trapný vtip, ale naštěstí je těch dobrých mnohonásobně víc.

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Frekvence gagů a vtipů je tu větší než v prvním díle, ale o nějaké přeplácanosti nemůže být řeč. Je to pořádný nářez a možná, že je to i nejlepší díl z trilogie, ačkoliv já mám rád všechny stejně.

Bláznivá střela (1988)

Začátek legendární série geniálního tria Z-A-Z. První díl je možná ještě trochu usedlejší, tvůrci se pořádně odvázali až ve dvojce, ale i tak je to taková porce humoru, že se člověk vždy dobře pobaví. Parodie jak má být!

Dívka na koštěti (1971)

Příjemná a vtipná pohádková komedie s mnoha památnými hláškami a scénami.