Akumulátor 1 (1994)

Pro mě dost rozporuplný dojem. Některé scény jsou dost dobrou parodií akčních filmů, myšlenku jsem taky identifikovala, ale pořád nevím,co si o tom celkově myslet. Možná kdyby tam bylo víc Zdeňka Svěráka a těch jeho hlodů, mohlo to být lepší.

Řím (2005) (seriál)

Velmi dobře koukatelný seriál obsazený herci, které jsem předtím moc neznala, ale teď musím ocenit jejich výkony. Někdy toho na mě teda bylo už moc - to ve chvílích, kdy se zdálo, že v antickém Římě se pořád jenom vraždí nebo souloží - a v některých dílech skutečně padlo za vlast dost velké množství hlavních postav, ale na druhou stranu mi připadá úžasné, jak prakticky nikdo nebyl čistě jen kladný, nebo čistě záporný. Postava, která je vám sympatická, v další minutě ukáže, jak umí bezohledně intrikařit, a naopak velice nesympatická osoba projde během pár dílů tak nenápadným vývojem, že se později s překvapením přistihnete, jak jí fandíte.

Vlastníci (2019)

Vzhledem k příznivému hodnocení ostatních uživatelů bylo moje očekávání teda trochu vyšší, byť už námět mi přišel podezřele chabý. Ale takový odpad jsem nečekala. To, co asi měly být vtipy, bylo pod úrovní humoru nejnižších inteligenčních vrstev obyvatelstva. Někdy už vyloženě daleko za hranicí vkusu. Zejména Dagmar Havlová musela být hodně zoufalá, když vzala takovou hloupě napsanou roli.

Umění tančit v dešti (2019)

No to byla tedy nehorázná blbost! Především se mi vůbec nelíbilo, jaké myšlenky tvůrci přisoudili tomu nebohému psovi a jakým způsobem je prezentovali. Jako milovník psů bych ocenila prezentaci psa jako psa, ne jako člověka s hlubokými filozofickými úvahami naprosto nepodobnými svému druhu. K Enzovi se jeho vnitřní promluvy naprosto nehodily a kazily tu "psovost",kterou mohl film obohatit. Navíc nebyl bez těch monologů vůbec zajímavou postavou, neustále jen někde seděl nebo ležel a koukal. Zbytek příběhu byl nudnou fraškou, snažící se - podle mě marně - hrát na city diváka až k přepětí. Předvídatelný děj byl protahován do úmoru, jedno klišé za druhým, přehnané situace a celková přeslazenost, ze které až bolí zuby. Prezentovaná dokonalost psa, manželky a její neutuchající podpory manžela... neshledávám v tomhle nic zajímavého, spíš další věc, které se prostě nedá uvěřit. No a ty další absurdní situace, jako jít běhat s víc jak desetiletým psem, nebo zapomenout zvíře doma na několik dnů, to snad ani nemůžu komentovat.

Blíženec (2019)

To jsem snad viděla prvně, že akční scény můžou být tak nezajímavé. Ani rozhovory v průběhu filmu tomu moc nepřidaly, bylo to jako pokládání jedné věty za druhou bez přirozené návaznosti. Až ten konec se mi líbil.

Cesta za živou vodou (2019)

Překvapivě osvěžující pohádka, s neotřelými detaily a moderními prvky, které ale působily vtipně a nepřesáhly hranici nevkusu.

Sněženky a machři (1982)

Když já opravdu nemám ráda ty filmy s nesnesitelnýma dětma, pubescenty nevyjímaje. Snažila jsem se filmu neupřít žádné potenciální kvality, moc mi to ovšem pod vlivem velkého množství otravných postav nešlo.

Princ a pruďas (2011) odpad!

Nechutus! Některým scénám uděluju dokonce maximum jednotek na škále nechutnosti.

Králíček Jojo (2019)

Na mě až moc velká bláznivina, ale v průběhu ji zachránily její ze tmy se vynořující seriózní obrysy.

Amarcord (1973)

Věřm, že pro autora má to dílo jako ztvárnění jeho vlastních vzpomínek určitou sentimentální hodnotu, co to ale poskytuje mně jako nezúčastněnému divákovi, kromě pár vtipných scén, to jsem neodhalila.