M*A*S*H (1972) (seriál)

Jednim slovem vynikajici. Serial z valecneho prostredi korejske valky(nebo spise policejni akce?). Zadne falesne americke hrdinstvi. Proste parta lidi,pracujici v mobilni armadni vojenske nemocnici, ktera ma strach jako kazdy jiny a svuj strach zahaneji naprosto vynikajicim humorem. Naprosto nevojensti, bez jakekoliv autority k uniforme, ovsem jde-li jinym o zivot jsou ochotni pro ne objetovat vse. Serial zalozeny na skvelem humoru, vynikajici parte a naproste lidskosti.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Ne prilis povedena kopie Jumanji. Jumanji jsem docela prozival ale tady jsem se moc nebavil. Tolikrat otrepane "sveho sourozence bych nejradeji zastrelil" ale na konci jste radi ze ho mate...(viz.Sam doma atd.) je uz obehane. Nema to zadny velky napad kterym by divaka nadchl. Jako dite by se mi to asi libilo. Ac nerad presto kdyz to porovnam s Jumanji musim to hodnotit slabe.

Kameňák (2003)

Tyto filmy (jestli se tomu tak da rict) se snad ani nedaji hodnotit. Jsou to proste jen zfilmovane vtipy. To znamena minimalni dej, zadne propracovane scenare proste jen legrace. Takze pokud se chcete odreagovat, oddechnout si a pobavit se tak tyto snimky jsou pro vas.

Zlomené květiny (2005)

Ja bych rekl one-man show jednoho herce. Bill Murray zde zahral uplne skvele flegmatickeho cloveka ktery proste bere svet a svuj zivot takovy jaky je. Nebyt sveho souseda snad by ani nesel hledat sveho dospeleho syna o jehoz existenci se prave dozvedel. V patrani po synovi dostane nakladacku, pobiha pred nim nahata dorostenka a on to prechazi az s neuveritelnym flegmatickym klidem.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Ja zasadne nesouhlasim s porovnavanim knizni predlohy a filmoveho zpracovani. To je jako porovnavat jablko z hruskama. Knizka ma v sobe uplne jine kouzlo nez-li film. V knizce si ve sve fantazii utvarite vlastni predstavu o tom pribehu. A kdyz si pote shlednete film, tak je vzdy predstava tvurcu filmu uplne jina nez-li ta vase. Proto zasadne nedoporucuji si precist knizku a pote shlednout film.Ja mel to stesti a knizni predlohu jsem necetl. Proto jsem sel na film aniz bych mel jakoukoliv predstavu o tomto filmu. Proto me film uplne strhnul a hudba Hanse Zimmera ve me vyvolala pocit neceho nepopsatelne krasneho. A ta predstava o tom ze Jezis Kristus byl normalni clovek jako kazdy jiny, ktery mel zenu a deti, no vzdyt to je preci krasna myslemka Dana Browna. Co se tyce onech zminovanych hereckych vykonu, tak s tim souhlasim. Ale na druhou stranu ono sam scenar nedaval moc prostoru vyniknout Tomu Hanksovi, Jeanu Renovi. Zato Ian McKellen a Paul Bettany vynikajici. Takze co se tyce me 80%

Vesnice (2004)

Po skonceni sninku nekdo nastvane vstane a z kina bude odchazet nastvanej, ze nedostal to co cekal v ukazkach (takovych omezenych bude vic). Nekdo zase dostane mnohonasobne vic, nez v co mohl vubec doufat. Film o pokusu vytvorit si svuj dokonaly svet, kde nevinnost, lidskost a dobro budou hlavni atributy zivota.Ano, dani za to bude svoboda. Ale k cemu je vam svoboda, kdyz v ni panuje strach, zavist a sobeckost? Tohle je pro me namet jako hovado a jen hovado odejde z kina nastvany, ze nevidelo ve filmu krveziznivy uslintany obludy, pozirajic kusy lidskeho masa. Mistr atmosfery a genius hudby opet spojili sve sily a vytvorili, pro me, jeden z nejvetsich filmovych zazitku. A ja po desatem shlednuti Vesnice musim konstatovat, ze se mi libi cim dal tim vic. Je jenom skoda, ze stale je mezi nami prevazna cast tech, o kterych se nemluvi. :-( P.S.: jen me mrzi komentare typu KevSpa, jejiz komentaru si vazim, ale tady byla evidentne ona, kdo trosicku zahulila 3dny stary ponozky

Nepohodlný (2005)

Uzasny film. Film jenz narazi na bezohlednost ruznych velkych korporaci pro ktere je dulezitejsi velky zisk nez lidsky zivot. Dojemny film ktery by si zaslouzil pozornost. Co se tyce obsazeni tak si myslim ze vskutku funguje dvojice Ralph Finnes a Rachel Weisz.

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Mrzi me jenom jedno, ze doktor Drake Remoray spadl do te vytahove sachty a poranil si mozek tak, ze jediny kdo by ho mohl zachranit je Drake Remoray sam. Ironie osudu co?

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

"Jose jsem tvoje nevlastni sestra!!!!!!!" "Esmeralda mela nehodu, spadla ji rtenka v aute do kabelky mezi ostatni rtenky a ona nevi ktera rtenka to byla, takze ted ma hubu zmalovanou jako, kdyby ji licil Andrea Boccelli." "Armando, nikdy na tebe nezapomenu a to ze si me podvadel s mym bratrem uz jsem davno zapomnela." ........ tak nejak takhle bych byl schopnej napsat scenar k jakekoliv plantazove telenovele.

Ošklivka Betty (2000) (seriál) odpad!

Ana María Orozco je moje bohyne. Dodnes mam jeji plakaty a dodnes libam jeji obroucky bryly. Kdyz date miss world bryle, sepnete ji vlasy do culiku a date rovnatka, porad to bude miss world, tim nikoho neoblbnete, ze je to osklivka (krom poloviny poloslepeho osazenstva vsech domovu duchodcu. Ti si ovsem sleduji tento serial v domeni, ze se divaji na Receptar Premka Podlahy)