• Romantický

Láska ve hvězdách (2014) (seriál)

Ono je to zatiaľ vskutku vtipné, ako sa to tvári... Niekedy sa čudujem hercom, že pristali hovoriť také bláblá. Nuž, ale dívať sa na nich dá, aspoň na pár z nich.

Gravitace (2013)

Lacné. Ak by to malo byť menej lacné, malo by to mať tak 10 až 20 minút a rozhodne lepšie dialógy a nie tak "závratný" rodinno-dramatický podmaz.

Thor: Temný svět (2013)

Jednu za Lokiho, druhú za bezduchých temných elfov a tretiu za... dojem? Dajme tomu.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

PILOT: a.k.a čo do pekla?! A to som pirátsky nadšenec. Vlastne, asi preto ma to toľko nenadchlo. Aby som sa neopakovala, viď komentár: HAL, salahadin a pod.

Vlk z Wall Street (2013)

To, čo povedal tento film, povedali mnohé iné filmy s polovičným časovým rozpätím a hádam aj "efektnejšie" (obľúbené slovo tvorcov tohto počinu). Okrem toho sa ma táto rozšafnosť nemohla dotknúť, lebo... neponúkla nič okrem solídnych hereckých výkonov. A čo keď je to životopisnosť? O to horšie. Tentokrát naozaj súhlasím s Verbalom.

Pád (2013) (seriál)

PILOT: Tomu sa povie vypulírovaná atmosféra, reálnosť, budovanie "prostredia". Všetko úplne odlišné od tých super-múdrych seriálov, kde sa snažia šokovať, aby si udržali pozornosť. Lebo toto, hoci to ide pomaly, ide to vynikajúco pomaly, tak umne, že je radosť sa nechať tou pomalosťou vtiahnuť do celého, málovravného kolobehu.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Sam Clafin sa tu podľa mňa celkom dobre vyšvihol, Banksová taktiež, na Tuccim sa človek ide od smiechu zblázniť a netreba zabúdať na 'staříka'... Lawrence ma naopak nijak zvlášť neohúrila, len tak vlažne akosi :) Celkovo je dvojka však... pozerateľnejšia. Hádam, že je za tým aj zmena režiséra.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

"Really? - Yeah! OK... Allright... Yeah? OK." Tak znie v skratke scenár a keby tieto "emeriken džús" vystrihli, ostalo by 15 minút hovoru, ktorý by "ekšuli" dával normálnejší zmysel.

Lovestruck: The Musical (2013) (TV film)

Milo hlúpučké (to je kombinácia!), často nedomyslené, povrchné, ale celkom pozerateľné, lebo Seymurka a iné blond... Och, tie zdroje morálnej zábavy! :D