The Cottage (2008)

Tenhle film by byl poloviční, kdyby v něm naprosto neexceloval Andy Serkis - jeho protáhlé "fuuuuck" dokáže opravdu chytnout a nejen pobavit, ale i taky uvěřit. Pěkná kamera, trochu šílenější příběh a dobré vysekávání hrdinů - smolařů. Prostě se na to kouká a to i na Ellison a má to spád - efekty jsou parádní a film odsejpá - takhle by to mělo být .)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Pecka a to ve všech směrech. Člověk se chláme div mu netečou slzy a přitom kouká na to, jak se všude válí kusy těl, krev stříká proudem a střeva vyhřezlá na všechny strany. Vynikající spojení humoru, skvělé kamery a úžasných efektů to nádherně doplňují. Klasika klasik, rozhodně stojí za podívání se několikrát a vyhledávání různých drobností a detailů .)

Carver (2008)

Mám rád žánr explotation a snažím se jich najít a vidět co nejvíce. Na tohle jsem se těšil, ale bohužel, nevim, nějak až moc rozpačitý filmek. Obrovským kladem je pomalé a velice pěkné vybíjení postav + zvuk, zbytek jen kazí celej film. Když člověk přeskočí stupidní dialogy k tomu ještě opravdu stupidní chování některých postav a zcela jasný konec - což se od explotationu prostě čeká, napálí to do vás opravdu z vysoka zabíjení atmosféry. A vše je to kamerou, slabá, levná a debilní. Atmosféra filmu slušně houstne a snaží se vnutit divákovi, že parta lidiček uprostřed lesa někde u stodoly je pěkně v řiti, ale polovinu všech záběrů ( nočních ) vidíte na pozadí za lesem projíždějící auta a to docela v hustém provozu - nevim jak komu, ale mě tohle opravdu vadilo. Takovej průměr, alespoň pro mě.

Továrna oživlých mrtvol (2009)

Tak jsem dal na Flipa a no nevim nevim, zas takovej odvaz to nebyl s těma goráčkama. Ale k filmu, děj je opravdu vymaštěný plný katastrofických výkonů a příšerných dialogů s rádoby vtipnými hláškami. Už dlouho se mi nestalo, že jsem opravdu čekal až konečně tu nebo onu postavu někdo sejme, bo mě tam fakt drásala. Naneštěstí jsem to ještě viděl s dabingem, kterej je snad ještě horší než ten film. Pár nápadů na ty vyvraždovačky to mělo, ale ten konec to svou maximální stupiditou v chování těch lidí opravdu zazdil...

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak konečně jsem dokoukal celou první sérii a musím uznat, že tohle byla naprostá pecka. Intriky na každém rohu, výborně rozdělené děje, kdy si člověk musí furt opakovat - a co kurva bude dál? Dialogy naprosto skvěle zvládnuté, výkony jsou na stejné úrovni - postavy si tu zamilujete i nenávidíte. Nejhorší co na tomhle seriálu je, je čekání vždy na další díl. Vynikající devátý díl a koule rvací konec desátého, nádherně uzavřel první sérii do maximálního nevědomí toho, co se vůbec může stát - tolik nepřeberných možností, aaáaáargch .)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ať si říká kdo chce co chce, já jsem se bavil a to hodně. Výborný vtipy, poutavej děj a parádní postavy. K tomu tuny odkazů a úžasných scén. Zase jedno scífko na planetě Zemi a řekl bych, že povedené. Některé situace sice byly dost na hraně, ale i to člověk může překousnout a v pohodě se bavit a užívat si tenhle film, kterej je víceméně postavenej jenom na hláškách a funguje to a dobře.

Interstate 60 (2002)

Neskutečná zábava, která je výborně gradovaná do parádního konce. Smál jsem se celej film a musím uznat že všechny ty malé roličky celkem slavných hvězd byly jen dobré a výborné. Osobně nejlepší postavu považuji "Stopaře" Chrise Coopera, ale i hlavní představitel mile překvapil. Úžasnej filmek plný pohody, zábavy a inteligentního humoru pro všechny - jenom doporučuju.

Sekretářka (2002)

Je to výborný film a opravdu dokáže člověka udržet v pozornosti celou svou stopáž. JS zde předvádí svůj standartní výkon a to samé i MG, ale za dabing ( a je to pravda - mnohem lepší než původní znění ) přidávám i další hvězdu navíc. Zajímavě podané, zajímavě natočená a absolutně poutavé - prostě parádka, která stojí za to, ji vidět.

Mládí v hajzlu (2009)

Vidim jak to tady každej jen kritizuje, ale já jsem se bavil. Jasný, že do knihy, kterou jsem fakt žral to má daleko, ale skvělé scény plné maximální absurdity tady byly zachovány a přestože pár postav a mých oblíbených scén chybí, smál jsem se hodně a smál jsem se nahlas až jsem se plácal dlaní do čela - a to je vše, co od komedie očekávám. Cera je jak stvořenej na hraní takovejch těch chudáků, co to nakonec někam dotáhnou a i tahle role mu celkem sedla. Zbytek postav je tam spíše jen pro účelnost, ale i přes to žádná nezklame.

Kačer Howard (1986)

Tenhle filmek mě provázel jako mnohých zde v dětství a jsem tomu opravdu rád. Skvělá komedie o Kačerovi z vesmíru plná super nápadů a výborných hlášek. Nedivim se, že to v USA propadlo, když je to tam samej idiot a Stmívání je tam film roku. Každopádně tohle je pecka pro všechny, kdo si za prvé pamatují dobu véháesek a šílenýho dabingu. Mně se na tom filmu líbilo snad všechno, Postavy jsou skvělý všechny a finální proměna Jeffrey Jones a fenomenální konec.