Muž z oceli (2013)

Superman se na své nové cestě vydal správným směrem. Vnikl monumentální epos ve kterém je muž z oceli pokládám za mesiáše našeho světa a musí čelit světu druhému, defakto svému rodnému světu. Ano, nový Superman je až překvapivě vážným snímkem a na nějaký vtípky zapomeňte. Z mého pohledu je to ale dobře. Tohle není Iron Man. Zase ale pozor, tenhle Superman sebou nepřináší nic extra nového, co byste ještě neviděli, jen je ta jeho mytologie uchopena jiným způsobem. Podle mě i vhodným způsobem. Další věc, casting. Ten se povedl znamenitě. Henry Cavill JE Superman, Russell Crowe poctivě rozdává osudové rady, Kevin Costner taktéž a generál Zod Michaela Shannona je démonickým záporákem se vším všudy a já jej považuji za jedno z největších pozitiv filmu. Co se týče těch herců, dobře obsazeny byli i menší role. Snad jen ta Loise Lane a její představitelka tam byly jaksi navíc. Co se týče hudby, Hans Zimmer zase duje jako král. Jeho epický soundtrack se mi velmi líbil. No a poslední věc, kterou chci zmínit je finále. Osudová bitka dvou kryptoňanů byla skvělá. Avšak její závěr a vlastně celé to borcení mrakodrapů už mi přišlo malinko rutinní. Ve finále všech Transformerů a Avengers už toho bylo dost. Velké vesmírné finále by neškodilo. No a v hodnotícím finále z toho je druhý nejlepší Superman film pro originále s Christopherem Reevem. Mohl být i tím nejlepším nebýt těch pár nedotažeností a hlavně rutinním finále, 4 hvězdy.

Kočičí oko (1985)

Ucházející “Kingovka“. První dva příběhy natočené podle povídek jsou solidní a dokonce jsou opředeny i slušnou dávkou napětí. Třetí trochu kalí dojem z předchozího díla. Celému tomu ale náramně prospívají 80. léta. 3 hvězdy.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Asi jsem už lehce přejedený touhle sérií. Oproti pětce mi to připadá jako mírný krok zpět. Příběh ne že by tentokrát nedával smysl, on už tu ani není vůbec. Navíc míra přepálenosti už bohužel lehce překročila svůj limit, a to hlavně závěrečnou scénou, která sice byla bombová, ale přesto už lehce přes okraj. Jinak akce fungovala, hlášky staré dobré party taktéž, rvačky byly boží. Kupodivu i emoce nebyli nejhorší a samozřejmě nechyběly silné bouráky a celkově to byla stále skvělá zábava. Tentokrát však 3 hvězdy. Jsem zvědav jak se James Wan popere s dalším dílem. Reálně totiž hrozí, že už to spadne do nepříjemné rutiny.

Jednou se vrátí (1991) (TV film)

Pekelně nezajímavé překombinování a natažení Kingovy dobré povídky! Většina představitelů je naprosto otravných, navíc je to celé zrežírované velmi rutinně a vypadá to velmi lacině. Snad jen ti vražední výrostci se povedli, 1 hvězda.

Táta lump (1993)

Nenáročný oddech, kde za to stojí jen Swayze a jeho ohoz a účes, 2 hvězdy.

Jste to, co jíte (2006) (pořad)

Chtějí zhubnout, ale přitom se zesměšní, ale je to jejich volba. Pár dílů jsem viděl, ale jinak jsou mi osudy těch lidí docela jedno, 2 hvězdy.

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Šílené destruktivní pokusy zábavnou formou, to já můžu, 4 hvězdy.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Ti lidé nemají žádnou hrdost a ani čest. A dívat se na zoufalce jak jedí brouky vás brzy přejde, 1 hvězda.

Hodina pravdy (2002) (pořad)

Když už nápady docházely, úkoly byly už moc podobné a rutinní. Ale Petr Svoboda je skvělý moderátor! 3 hvězdy.

Tele Tele (2000) (pořad)

Oproti tomu, co Nova točí dnes je to ještě zlaté dědictví televizních pořadů, 2 hvězdy.