Maska Junior (2005) odpad!

Maska je jedea z mých srdcových filmů a nebojím se jí přiřknout nejvyšší hodnocení. Zato její superzbytečný sequelový bratříček je doslova film k zblití a řadím ho mezi nejhorší filmové shity historie, odpad!

V moci ďábla (2005)

Duchařina v podobě vymítačského hororu, který pomocí soudního procesu nabízí jak pohled skrz věřící tak pohled skrz vědu. Ale je to vážně horor? To bych neřekl. Spíše drama s prvky duchařského hororu, 4 hvězdy.

Pí a jeho život (2012)

Nádherné dobrodružství o obrovské vůli přežít a “boží ruce“. V boha jsem sice neuvěřil, jak slibuje dospělý Pí (tohle není spoiler), ale viděl jsem něco krásného, silného a poutavého. Klobouk dolů před Angem Lee a taky chlápky od firmy R&H, kteří pracovali na vizuálních efektech, 4 hvězdy.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Za čistý horor bych to nepovažoval. Za kvalitní mysteriózní thriller však ano. Tajemství, intriky, lži, krev, hodně sexu a občas porce mrazivého strachu. American Horror Story nabízí hodně hustou směsici a po 1. sérii, která oplývala silným scénářem a dobře zvolenou hereckou sestavou, se velmi těším na sérii druhou, 4 hvězdy.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Na tohle mé fantasy srdce čekalo celý život. Kvalitní fantasy je ať už v podobě filmové nebo seriálové zatraceně málo. Hra o trůny přišla jako blesk z čistého nebe a já jsem do ní ihned zamiloval. Tvůrci si s knižní sérií Píseň ledu a ohně hrají skutečně pozoruhodně a já jim doslova zobu z ruky. Epický fantasy svět plný rytířů, krve, sexu a intrik dokázali převést do seriálové podoby skutečně brilantně. Spletitý příběh, vypiplaně dokonalé prostředí a silné postavy, na tom trůny staví. Hra o trůny se po právu řadí mezi mou nejužší špičku nejlepších seriálů. A myslím, že nejenom mou, 5 hvězd.

Sirotčinec (2007)

Solidní duchařina s pár silnějšími momenty bez výraznějším záchvěvů strachu. Sirotčinec je až zbytečně objevovaným dílem, 3 hvězdy.

Interview s upírem (1994)

Jedna z lepších upířín. Odehrává se to ve slušivém prostředí, kostýmy a make-up jsou velmi pěkné a zejména příběh je velmi zajímavý. Vyloženě jsem žral úvahové scény a skvělý soundtrack. Z filmu přímo sršela ponurá atmosféra a trojka Pitt, Cruise a mladá Kirsten Dunst podala velmi kvalitní výkony. Ale jenom chválit nebudu. Antonio Banderas byl do role upíra obsazen naprosto nevhodně, a taky mi párkrát na mysl přišly nějaké ty otázky, na které bych dostal odpověď zřejmě až v knize. Což je pro diváka knihou nepoznamenaného celkem smůla. Co mě ale dostalo byl velmi ale velmi špatný konec. Nemohu si pomoct, ale mě to prostě nesedlo. Měl sem u něj hodně otázek. Ty vyvstaly díky scénáristickému kiksu, a hlavně, úplně poslední scéna filmu; to jako vážně?! Ale jinak je to nadprůměrná upířina, 4 hvězdy.

The Woman in the Room (1983)

Darabontova prvotina je v rámci možností dobrá, ale možná trochu zdlouhavá. Darabont si mohl rozhodně vybrat nějakou lepší Kingovu práci pro začátek, 3 hvězdy.

Kukuřičné děti (1984)

Atmosféra je solidní, prostředí opuštěného města a kukuřičných polí se mi sakra zamlouvá! To já můžu. I soundtrack byl hodně zdařilý. Avšak problém tkví v hodně nezodpovězených otázkách či nedotaženostem. Čekal bych, že když už se povídka natáhne do celovečeráku, odpovědi budou. A taky mě naštval konec. Posuďte sami. Potenciál tu byl velký, bohužel, 2 hvězdy.