Paralelní světy (2012)

Jo Jim Sturgess a Kirsten Dunst, zejména ona, vypadají nádherně a spolu ještě lépe, avšak jejich romantický příběh bez špetky napětí mohl být malinko víc dramatičtější. Člověka zamrzí, že v tak úžasně nápaditém a vizuálně úchvatném světě, nevznikly hlubší příběhy. potenciálu tady bylo dost. I přes banálnost a přespřílišnou cukrkandlovost romantické linky, jsem si to vizuální obžerství užil. Takže s přimhouřenýma očima, 4 hvězdy.

Senna (2010)

Velice silný, emotivní a dramatický dokument a nejlepším pilotovi všech dob a pohled na vše co se dělo i mimo veřejnost. Malinká výtka směřuje ke střihu. Jinak biografická pecka, 5 hvězd.

Argo (2012)

Argo je rozhodně kvalitní film a zejména v závěru je plný napětí. Ben Affleck si to rozhodně skvěle zrežíroval a v hlavní roli byl taky dobrý . Přesto, Oscar za nejlepší film roku 2012, ten sem nepatří, 5 hvězd.

Válka Roseových (1989)

Povedená cynická bitka manželského páru. Douglas i Kathleen Turner jsou úžasní! Hodně jim i napomáhá bezvadný scénář, 4 hvězdy.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Docela dobré dílko, kniha mě místy nudila, tohle je krapet lepší, jenže mě spíše láká druhá světová, než první, slabší 4 hvězdy.

Z pekla (2001)

Skvělé vyobrazení starého Londýna, hutná atmosféra a skvělé vraždící scény, to jsou silné stránky Z pekla. Jinak je to ale docela obyčejné a ani ten Johnny Depp tu není kdovíjaký, těsně 4 hvězdy.

Sexbomba od vedle (2004)

Nenáročná a příjemná romantická teen komedie, která se vám však brzy vykouří z hlavy. Ta blondska, ale byla opravdu sexbomba:) 3 hvězdy.

Navždy mladý (1992)

Hořkosladká melancholická oddechovka. Mel Gibson byl skvělý, 3 hvězdy.

Kmotr III (1990)

Jednoduše epické a důstojné největší mafiánské ságy ever, Pacino a Garcia rulez, 5 hvězd

Kmotr II (1974)

Podobná kvalita jako u prvního filmu. Tj. jedna z nejlepších gangsterek všech dob. Již už dost bylo napsáno o Kmotrovi II, není třeba nic dodávat :) 5 hvězd.