Pánská jízda (2004)

Ale tak jo, vydržel jsem u toho. Je to ale hrozné, nesmyslné, trapné a s doslova katastrofálními pokusy o herectví, 1 hvězda.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Teď už i já fantasy-LotRo-Hobitofil musím uznat, že už se tady tak nějak natahuje. Pořád je to epická fantasy podívaná plná krásných obrazů a nápadité akce, které jde Jacksonovi od ruky, ale ta zdlouhavost už se mírně hlásí o slovo. A kromě jiného mi tam tak nějak vadil Legolas, který tam byl nacpaný dost násilně a občasně lacinější ráz efektů. Ale jinak to byla úžasná pohádková jízda úžasným světem, kterou fenomenálně zakončil nejlepší drak, jaký se kdy proháněl po filmovém plátně, 4 hvězdy.

Elysium (2013)

Solidní nápad, bravurní vizuální stránka a režisérská zručnost, to jsou klady Elysia. Ale hlavně teda úžasný systolický futuristický svět, nicméně scénář je super naivní a až příliš přímočarý a jednoduchý. Čekal jsme mnohem více, 3 hvězdy.

Od zítřka nečaruji (1979)

Podobně jako Poplach v oblacích je toto sestřih toho lepšího z Pana Taua a mě se to takto líbí! 4 hvězdy.

Poplach v oblacích (1979)

Skvělý sestřih těch lepších dílu Pana Taua. Jaky malý jsem to zbožňoval. Tau Rulez. A Otto Šimánek hlavně, 4 hvězdy.

Setkání v červenci (1978)

Příjemná krátká průměrná letní romantika s dobrým hereckým triem, 3 hvězdy.

Den mrtvých (1985)

Zakončení Romerovy zombie trilogie je skvělé a zároveň nejlepším počinem ze všech! Je to úžasná postapokalyptická podívaná odehrávající se v jednom z podzemních bunkrů s přeživšími. Zároveň je to perfektní politická satira, které ale nechybí pro zombie žánr tak typické gore momenty. Výživná "zombiáda", 5 hvězd!

Úsvit mrtvých (1978)

Z Romerovy originální of the Dead trilogie je toto dílo, zřejmě nejslabší, ale pořád se drží na takových 7/10. Zejména z počátku je tu výborná postapokalyptická atmosféra plná zombies a chaosu. Solidní "zombičina", 4 hvězdy.

Černočerná tma (2000)

Vin Diesel je tady hustý tvrďák s cool očima a kolem dokola občas vyskočí nějaký dobrý nápad. Jinak je to ale BÉČKO s velkým B, avšak pro fandy sci-fi slušný materiál, 3 hvězdy.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Krásná klasická pohádka z pera Erbenova. A stejně je nejlepší ten hostinský, a to mi nikdo nevymluví, 4 hvězdy.