• Mysteriózní

Dej si pozor! (2016)

Hororová komedie absolutně bez vtipu.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Byl jsem ještě poměrně malý, když česká televize začala vysílat městečko Twin Peaks a tehdy mě k obrazovce přivolala úvodní znělka TP, postupně jsem naprosto podlehl vyšetřování záhadné smrti Laury Palmer. Za sebe můžu říct, že víc mysteriózní seriál jsem od té doby neviděl. Po 25 letech přišel David Lynch s třetí řadou "Return" a tím povýšil toto dílo na naprosto nevídanou a odvážnou, mnohdy neuchopitelnou záležitost. Twin Peaks a Twin Peaks Return jsou klenotem v hromadě televizní suti. 100%

Requiem za sen (2000)

Naprosto skvělé drama o závislostech, kde excelují Jared Leto, Jennifer Connelly a hlavně Ellen Burstyn v roli matky závislé na prášcích na hubnutí. Jejím snem je obléct si znovu červené šaty a zúčastnit se pořadu, který pravidelně sleduje. Stav do terého se postupně dostane už ani nelze nazývat Requiem.... Perfektní film, který byste rozhodně měli vidět se zvukem řádně hlasitým, protože hudby se zde ujal mistr Clint Mansell a řízné tahy smyčců v podání Cronos Quartetu, spolu s výborným střihem dělají z Requiem za sen nezapomenutelný zážitek.

Anatomie pekla (2004)

Tak tohle byl meditativní fetišistický úlet. Amira Casar za odvahu přidala hvězdu.

Poslední léto bohatých (2015)

Bohužel se mi nepodařilo vidět film celý, pouze 40 minut, ale i Rakousko občas dokáže překvapit svébytnou tvorbou. Bizarní příběh o úspěšné a morálně pokřivené ledové Hanny von Stewitz, kterou exkluzivně vystřihla Amira Casar, odkrývá vnitřní svět plný chtíče, sexu, posedlosti, prázdnoty, pomsty.

Have Dreams, Will Travel (2007)

Feel good movie, který jako jeden z posledních zachytil krásu Lary Flynn Boyle. Spousta by našla nějaké výtky k tomuto snímku, ale pokud mě baví film po celou stopáž a ještě se u něj usmívám a po skončení mám chuť něco změnit k lepšímu, nemůžu jinak než dát 5* Ideální do sychravého podzimu.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Ano, možná naivní ale drásající válečné drama, které pohodově začíná a rozjede se v beznadějné doufání. Líbila se mi role Very Farmigy - nenápadná, ale přesvědčivá. Prostě tady se to hodně povedlo, ke konci jsem slyšel napětím vlastní dech. 90%

Běž, chlapče, běž (2013)

Nějak mě při sledování pořád nabíhalo porovnání s filmem "Chlapec v pruhovaném pyžamu", který mě dostal do kolen. Tady je vidna evropská produkce a je tomu dobře. 73%

Blade Runner 2049 (2017)

Blade runner 2049 se mi hodnotí dost těžko. Ty přepálené, necelé 3 hodiny sice uběhly v megalomanské obraznosti jakéhosi post apo světa, spolu s geniální zvukovou symbiózou, ale prázdnota slabšího děje mě zneklidňovala s blížícím se koncem. To mě Denis Vileneuve poprvé zaskočil. Jsem od něj zvyklý, na příběhové opusy (Požáry, Enemy, Arrival) ale tady to vlastně bylo o klasicky "divné" poloze Ryana Goslinga, kterého beru, ale už má těch podivínů ve své filmografii nějak moc. Byl jsem hodně zvědavý na Jareda Leta, ale ten měl minimum prostoru k hraní. Jeho postava byla dosti plochá a nevýrazná, což je obzvláště škoda, protože Jared se obvykle s rolí skvěle sehraje viz (Mr. Nobody, Klub poslední naděje....) Co dodat. Pokud vidět, tak rozhodně na plátně. Doma ten zážitek bude poloviční. Právě díky Kinu dám 4* ale tak tak 71%

Temná krajina (2009)

Režie Thomas Jane? Říkám si, to musím vidět. Působilo to na mě, jakoby si Thomas chtěl splnit sen a natočit pro někoho kýčovitý, možná nudný, mysteriózní thriller. Pro mě však poutavý a zábavný. To jak se přběh vyvinul, mě nepřekvapilo, ale hlavně mě to vůbec nevadilo. Fakt mě Temná krajina bavila a bavili mě i Thomas Jane s Lauren German ..... 70%