Ronin (1998)

Velice zvláštní snímek z evropského prostředí, který se sám tváří jako klasický evropský krimi/thriller se vším dobrým ale taky špatným co k tomu patří. První věcí která zaujme je samozřejmě bezchybný De Niro, stále stejný, avšak pořád stylový Jean Reno a moc dobré honičky, které ve francouzském prostředí působí famózně. České srdce zase zaplesá nad Třískou... Přesto všechno nemůžu dát více než tři hvězdy - často to skřípe, ve snímku se objevuje až moc hluchých míst, a často nemá kvůli skoro neexistujícího scénaře žádný spád... No questions. No answers. That's the business we're in. You just accept it and move on. Maybe that's lesson number three.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Stejně jako minulé díly má i Bender's Game velice silné okamžiky, ale na 88 minut to prostě nemá potřebnou kopaktnost... Ne, po třech filmech už jsem si jistý, že filmový formát Futuramě nesluší. We're owl exterminators!

Plnou parou vzad! (2002)

OK přiznám, že pár úsměvných momentů tam je. Bohužel jsou zasypáný naprosto odporným balastem, který obestírá celou tuhle krávovinu. Bléééé How could you think I'm GAY?

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Spolu s jedničkou to nejslabší co Star Wars univerzum nabízí, ale jak už jsem jednou napsal, pořád to je ono - nádherné, propracované postavy, parádní efekty, roztodivné scenérie... No prostě Hvězdné války se vším všudy. Mmm. Lost a planet, Master Obi-Wan has. How embarrassing. How embarrassing.

Haircut (1963)

Ne tak provokativní jako Warholovy ostatní snímky šedesátých let (i když nahý chlap v pozadí není úplně nevinný), avšak na zdi ve velkém formátu minimálně zajimavý počin, na kterém chtě-nechtě oči nějakou dobu zůstanou. Jestliže Warhol chtěl aby se nad jeho tvorbou lidé pozastavili a chvíli si z ní lámaly hlavu, tady se mu to podařilo.

Kiss (1963)

Warhol zase provokuje...

Sleep (1963)

Orginalita obrovská, koukatelnost nulová...

Blow Job (1964)

Provokace veřejnosti, diváků, herců, no prostě všech... Těžke interpretovat pocity při "pozorování" Blow Jobu, každopádně svou kontroverzní úlohu splnil snímek dokonale.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Star Wars univerzum mě asi nemůže zklamat. Nepopírám, že to byla děsná pohádka a chápu rozhořčení některých jedinců, ale mě to nevadilo a bavil jsem se. Určitě spolu s dvojkou nejslabší ze všech dílů, ale pořád to jsou Star Wars ze vším všudy. May the force be with you.

...a bude hůř (2007)

Dnes už kultovní kniha Jana Pelce o alternativním způsobu života v normalizačních letech, plná ostrého humoru a ještě ostřejší reality se konečně dostala na plátno a kupodivu svůj přechod velice dobře ustála. Nikolaev vhodně zvolil černobíly, 16 mm formát, který s natáčecími interiéry už sám o sobě vytváří potřebnou a z knihy tak sálající atmosféru santusáků, alkoholiků či jinak "nepřízposobivých občanů" doby. Oproti knize se nedočkáme tolika nadávek a Pelc nám celkově tak nějak vyměknul, vynechaná je spousta scén, včetně Olinova mládí, což ale není nijak veliký problém. ...a bude hůř tak osobně považuju za velmi dobrou adaptaci, za kterou se kniha nemusí jakkoliv stydět. Pokud člověku říká něco beat generation a období šedesátých let (i když hodně tahám za vlasy...) a hledá českou náhradu, o které nám všichni tvrdili, že neexistovala, najdete ji tady.