Český sen (2004)

Příjemná recese, která útočí hned na několika frontách. Každopádně dvojice Klusák, Remunda vytáhla zajímavé téma k diskuzi. Jak si to pak člověk přebere je už každého věc.

Příběh z Filadelfie (1940)

To je mi obsazení - Gary Grant, James Stewart, John Howard a hlavně Katharine Hepburn... A teď si vemte první tři jména a představte si jejich "souboj" o slečnu Hepburn. Už tohle samo o sobě slibuje zážitek, který George Cukor podpořil příjemnou režií. Snímek tak má dobré tempo a drží diváka v dobré náladě po celou svou stopáž. Prostě velice dobrý standart klasického Hollywoodu. Oh it's all right Tracy. We all go haywire at times and if we don't, maybe we ought to.

Andy Warhol - Silver Factory (2008) (seriál)

Příjemný dokument, jež sice přeci jen staví do ústřední role Andyho Warhola, jakožto šéfa Silver Factor, ale také se hodně věnuje ostatním postavám a jak je z názvu patrno i samotné Silver Faktory. Lou Reed, Ultra Violet a ostatní "stars" se v třech hodinách docela solidně rozpovídají, přinesou spoustu nových informací a utvoří tak docela koplexní dokument.

Prorok (2009)

Ono to vězení má prostě svou neobvyklostí něco do sebe a potvrzuje se to i v Prorokovi. Ten je navíc, hlavně v druhé půlce, říznut solidní maifiánkou, čím vzniká hodně zajímavý mix. A to i díky Audiardovi, který dokáže být po celých 150 poměrně uceleně zábavný a i když se několik málo pomalejších míst najde, většinou snímek odsípá dobře. Příjemné taky je že děj střídá několik různých úrovní a Malik je tak dobře uvěřitelná postava, která nemá jen centrální motivaci, ale vyvíjí se a řeší vždy více věcí najednou. Toho navíc zahrál Tahar Rahim velice dobře a společně s Nielsem Arestrupem alias Césarem Lucianim, tvoří pŕíjemnou ústřední dvojici. Sečteno podtrženo, Audiard natočil hodně komplexní a plný snímek, který určitě stojí za to.

Sám doma a bohatý (1994) odpad!

Ještě že alespoň někdo má soudnost a tímhle nám kazí Vánoce jen jednou za dekádu... That's not a house, it's a whole 'hood!

Super náhradník (2006)

Mohlo to být i horší a klobouk dolů před Fickmanem že tohle udržel v kuse. Navíc s otřesnou Amandou Bynes... Viola, darling. Remember, chew like you have a secret...

To byl zítra flám (2010)

Pár příjemných momentů to sice má, ale čekal jsem že z osmdesádek vytáhne Pink daleko více, než pár retro kostýmů. Vždyť s tímhle si šlo tak parádně vyhrát (oceňuju alespoň několik odkazů v čele s Rockym IV a anti-ruským komplexem). Každopádně několik letmých úsměvů je na komedii zatraceně málo. Na druhou stranu, na úplné zatracení to není a to i přes ty odporné scény plné tělných tekutin... Vážně nevím co komedionální režiséři na těch "sračkách" vidí. Do I really gotta be the asshole who says we got in this thing and went back in time?

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Viděl jsem hodně koncertů a splnil si většinu hudebních přání. Bohužel ten nejlepší koncert ze všech jsem viděl jen digitálně v pohodlí sedačky. Ale viděl!

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Prostě Al Bunda... I work in a shoe store, I make less than minimum wage, and yet I'm not happy to be home.