I Love You Phillip Morris (2009)

Chtělo si vybrat jestli film bude hlavně o životu Jay Russela nebo o jeho vztahu s Fillipem Morrisem. Z těch 90 minut mi nakonce připadlo, že hlavně o tom druhém. On ten vztah je ale tak atypický po všech stránkách, že asi chtělo více času ztrávit jeho budováním a to nejen aby závěr vyzněl lépe, ale i kvůli samotného filmu. Carreyho podvody jsou sice fajn, ale děj filmu s přicmrndáváním McGregora neutáhnou, zvláště když i divák cítí, že ústřední motiv je jinde. Jsem někde mezi dvěma a třema, ale za tu nápaditost a odvahu nakonec tři. Ale vážně to mělo daleko větší potenciál. Phillip, I love you

Prokletý ostrov (2010)

V první řadě - jedná se o Scorseseho, takže po technické stránce bezchybné. Navíc Robert Richardson za kamerou tomu dodává ještě něco svého a vizuál je tedy vážně skvělý. K němu se poutá i atmosféra, ze které ta uzavřenost ostrova taky dýchá každým milimetrem filmového kotouče. Samotný Scorsese si v těchto podmínkách může skvěle hrát s divákem, vodit ho po svých vypointovaných linkách a každou chvíli ho něčím překvapovat. Oblíbeným sportem je hledat na těchto snímcích nesmyslné WTF momenty. Pro mě, pokud mě něco hned nepraští do mozku, což se mi tentokrát nestalo, je tahle diskuze bezpředmětná, takže dějově taky bez chyby. Možná místy jsem nevěřil úplně vše Leovy, ale v porovnání s tím jak mě tenhle film bavil a přinesl mi opravdu nějaký zážitek zůstanu u čtyř hvězd. P.S. Málem bych zapomněl na Bena Kingleyho... Paráda. Baby, I love this because you gave it to me, but it is one fuckin ugly tie.

Ztracené město (2005)

Sem tam na mě nějaký film zapůsobí tak silně, že zapomenu na jakékoliv formální nedostatky a nechám se unášet jen a pouze atmosférou. A takový snímek je Ztracené město - Kuba, revoluce, priorita rodiny, silný příběh hlavního hrdiny, muzika, Bill Murray, to je jen malý výčet věcí které mě zasáhly. She was a beautiful thing Havana. We should have known she was a... heartbreaker.

Život Briana (1979)

Komedie naprosto ultimátních rozměrů... He's not the Messiah. He's a very naughty boy!

Na tuhle nemám (2010)

Klasika přesně podle současných norem = stále stejný vývoj příběhu o tom, jak losser k úspěchu přišel + aktuální a lehce nemravné fóry. Zabaví, neurazí, nepřekvapí, vydělá. Go shit in your hand.

Muž se železnou maskou (1998)

Naprostý scénaristický úlet, plný patetických dialogů, který je ještě podpořen lehce dementní režií. Smutné je také, že i tak skvělý herci, jakými jsou Irons, Malkovich a Depardieu jsou poměrně tragičtí... Přesto jsem byl se spoustou momentů spokojen, ovšem většinou za to mohla úžasná hudba Nicka Glennia-Smitha, která i téhle šaškárně sem tam propůjčí punc velkofilmu. Celkově asi za koncept a hlavně hudbu dvě hvězdy, ovšem ambice byly daleko větší. You have the heart of a king.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Dědictví samo o sobě už možná na dnešní generaci puberťáků působit tak vtipně (narozdíl od hlášek), ovšem jedná se o komedii, která naprosto úžasně vystihla porevoluční dobu, do které z ničeho nic hodila vydláka s kupou peněz (což bylo v podstatě v té době dost dobře možné). Místy možná můžou některé scény působit lehce trapně, přesto se celkově jedná o kult se spoustou hlášek, z pod kterého vyčuhuje docela inteligentní dějový nadhled paní Chytilové nad onou dobou. No a Bolek... To je prostě jeho film. Vaši piču sem taky neviděl a věřim že ju mate

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

V první řadě se docela divím, jak dlouho trvalo českým programovým ředitelům, než do vysílání zařadili tenhle skvělý forrmát late show. Naštěstí je ale začal dělat Jan Kraus, který jednoduše umí pracovat s jazykem, ptá se jako člověk, umí využít každou skulinku vtipné situace a je správně pohotový, díky čemuž (nejenom) mu jeho late show klape. Oproti US standartům tomu sice něco chybí, ale to je taky částečně dáno velikostí a osobnostmi ČR. Nemám důvod proč nedat čtyři hvězdy... Takže, uvolněte se, prosím

Rafťáci (2006)

V Čechách vznikají i větší pakárny než jsou Rafťáci, ale nějaká extra sláva to taky není. Přesto oceňuju Janáka, že mu to docela šlape a Rafťáci mají svižné tempo. Navíc se tady najde několik příjemných scén (většinou těch romantických) a ještě příjemnějších slečen. Přesto to ale na více jak dvě hvězdy to není. Nebudu už muset jít k té paní babičce?

Goofy na výletě (1995)

Moje soukromé guilty pleasure, zejména kvůli dětským vzpomínkám. Uznávám, že objektivně to na tři hvězdy není, ale já sám před sebou jít níže nemůžu =) Čedáááár. Úúúúúú. Čedarečeek