Česká RAPublika (2008)

Nepochybně docela zábavná hříčká, ale prosím vás - Film? Dokument? Těžko. Souhrn epizod, kde Hugo Toxx, James Cole a Orion "fuckují" všechno co není dostatečně "hip-hop" prostě nepovažuju za něco, co by se mělo promítat v kině. Osobně nemám nic proti rapu, popravdě ho poslední dobou poslouchám docela často, ale některé pasáže mě vyloženě nasíraraly. Honění ega a vytváření kultu pro teenagery na mě asi nevyšlo tak jak mělo. Přesto to místy byla docela solidní sranda, a minimálně dvě hvězdy si zaslouží. Příště však, když český hip hop film, tak radši s nějakým smyslem, ne jen prudění do jiných genrací. I dělání bordelu má mít nějaký smysl. Taky jsem zvědavý na budoucnost Pavla Abraháma, který v režii používal docela originální prvky a rád bych ho budoucnu viděl se zajímavějším materiálem.

Rande na jednu noc (2008)

+ Indie, Kat Dennings, čistota snímku, Yugo, melancholie + - Cera, místy nuda, prvaplánovost, melancholie - . Ve výsledku tři hvězdy. Po pravdě to kolem mě jen tak projelo, že se mi to ani nechce nijak dále komentovat. Což je docela škoda, indie smíky i hudbu hodně můžu a na Nick and Norah's Infinite Playlist jsem se těšil. Možná špatné rozpoležení, uvidíme příště, jestli teda nějaké bude. I will not be a goody bag at your pity party, Nick.

Vyvolávač deště (1997)

Vyvolávač deště pro mě vždy byl děsně lidským filmem. Jasně, Coppola a Daemon vytvořili místy až kýčovité pozlátko s růžovími brýlemi a děsnou naivnitou, ale přesto je to 130 minut čistoty, které se v dnešním světě více než hodí. Pohodové 4 hvězdy. How do you know when a lawyer is lying? His lips are moving.

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Děs, humus, bída, sračka, odpad! Kotlík to dokázal po třetí, a opět natočil kolosální kravinu. Bravo!

Nouzový východ (2008)

Asi nebudu první ani poslední, který si při projekci Nouzového východu vzpomněl na Americkou krásu. Sam Mendes se evidentně chtěl v Nouzovém východu vrátit ke kritice a vytahování kostlivců ze skříně americké společnosti. Kvalit Americké krásy se mu dosáhnout sice nepodařilo, ale i tak je Nouzový východ docela zajímavým snímkem. V první řadě díky dvojice DiCaprio - Winslet. Titanicový pár ušel od umrelecké romance dlouhou cestu a je opravdu radost pozorovat jejich herectví. Režie a scénář jsou pojaty více depresivněji a syrověji než například zmiňovaná Americká krása. Zaujala mě taky konstrukce, kdy má gradace hodně pozvolné tempo - když už však ale začne, depka je to solidní. Celkově tak nějak napůl mezi 3 - 4 hvězdy, za výkon Kate a Lea se přikloním ke 4. Frank Wheeler, I think you're the most interesting person I've ever met.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Skrblík, Rampa, Dulík, Kulík, Bubík, Rafani, Magika = má dětská léta.

Babylon A.D. (2008)

Docela by mě zajímalo jak by Babylon A.D. dopadnul kdyby Kassovitzovi nechala produkce volnou ruku. Na kdyby se ale nehraje a tak tady máme tenhle obrovský guláš. Přidá mi to jako kdyby produkce chtěla mít za své prachy v 90. minutách naprosto vše na co si divák vzpomene a tak tu máme výbuchy, rvačky, honičky, hlášky, zvraty, romanci, poselství, nechutnosti, ožívání mrtvol... No prostě vážně všechno na co si vzpomenete. Škoda ale že tím pádem nezbyl čas na příběh či dialogy a Babylon A.D. je tak naprosto plochou kravinou, kterou ani Diesel, který sice hrát pořád neumí, avšak věřím že tohle by mu snad i sedlo, nedokázal pozvednou výše než ke dvoum hvězdám. No shit, Karl! If you wanted me dead you would have blown up the building.

Super High Me (2007)

Super Size Me, kde místo hambergerů figuruje marihuana. Žádný smysl v tom hledat nejde a dokument se to nazývat nedá. Pár sestříhaných gagů a názorů obhajujicí huliče. Proč ne, ale na více jak dvě hvězdy to nemá.

Nejtajnější přání (2008)

Tak za prvé, Extreme Movie se nemůže považovat za film. Příběh, nebo alespoň něco vzdáleně podobného by jste zde hledali marně. Jedná se jen o sestřih prasáckých gagů, které napadli některého z deseti mentálně vyšinutých scénáristů. Za druhé, Extreme Movie je úchylný. Hodně úchylný. Záchodový humor, vtípky pro uhrovaté amíky, nahé puberťačky a sex sex sex. Za třetí, pokud to všechno přežijete dočkáte se nakonec několika povedených nápadů u kterých se možná i zasmějete. I když bych teda hodné rád, za to co jsem si vytrpěl film odsoudil, nálepku odpad! si nezaslouží. Světlých momentů je sice proklatě málo, ale alespoň některé stojí za to.