• Krátkometrážní

G-FORCE (2009)

Tak tomuto říkám zvrhlost. Morčata bojují ve zpomaleném záběru s mini-transformery a do toho hraje O Fortuna. Jenže já jsem starý zvrhlík a na něco takového, obvzláště, když to stálo přes 80 milionů dolarů, se prostě nemůžu zlobit.

Jumper (2008)

Jumper má několik hodně efektních akčních scén se skoky a krásnou Rachel Bilson, ale i tak to je Limanův zdaleka nejslabší film, film pro děti.

Gauneři (1992)

Tento film už dlouhou dobu preferuju před Pulp Fiction. Má lepší postavy, více hlášek a žádné minuty navíc. TOP 100

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Skvělá kombinace atmosféry a krve. Dost možná nejlepší horor nového tisíciletí a mimo jiné základní stavební kámen francouzské krvavé vlny.

Vybíjená (2004)

U tohoto úletu jsem se fakt gebil jak postižený. Ben Stiller je můj nejoblíbenější komik, je až neskutečné, s jakou vervou dokáže zahrát takovouto bizarní postavičku, která na obrazovce pobude jen několik málo minut. Když omylem trefili toho diváka s popcornem, tak jsem se neudržel a spadnul ze sedačky.

Soumrak mrtvých (2004)

Nejsem ten správný člověk na posouzení, zda tomuto filmu v některé části docházejí nápady a tempo, protože já si ústřední duo dokážu užít, i kdyby se jen 100 minut v jediném záběru bez střihu šťourali v nose a civěli na zeď. No a tady dělali i něco navíc.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Jen filmy Blade 2, Speed Racer a trilogii Pána prstenů jsem viděl víckrát než Hot Fuzz (Bavíme se tu o číslech jako 40 a tak... Já vím, slabé.). Pokud si myslíte, že se k Hot Fuzz opakovaně vracím kvůli cool akci nebo tunám vtipných hlášek, tak jste film neviděli, protože on nic takového neobsahuje. Já prostě miluju Pegga, Frosta, anglický venkov, a když lidi "padají na nůžky" nebo uklouznou na šlupce od banánu. Tento film byl točen s neskutečnou chutí velmi talentovanými lidmi. TOP 100

Beowulf (2007)

Jakmile film v kině začal a na plátně se objevily neohrabané postavičky s ledovýma očima, z hlediště se ozval nespokojený šum a i můj kamarád se mě neštastně zeptal, jestli takový bude celý film. Pravda, Zemeckis zatím animaci neovládá dokonale a být Beowulf hraným, jednalo by se o vůbec nejlepší fantasy, jaké by kdy bylo natočeno, ale i tak v kině nepamatuju temnější, krvavější, epičtější a hrdinštější fantasy a hlavně opojnější zážitek.

Smrt přichází v bílém (2003)

Přece jenom to ve Francii jde i bez hektolitrů krve, hromady vnitřností a odpílených končetin. Filmaři si v tomto případě vystačili s kamerou, lesní cestou, autem a několika "herci". A výsledek přesto ani omylem nepřipomíná nějaký laciný televizní thriller. Humor z toho udělal příjemně absurdní dílo, ale když jsem měl bát, bál jsem se hodně. P.S.: V noci jsem se stěhoval k sestře.

Avatar (2009)

Cameron tu přepisuje historii a hlavně umožňuje jedinečný zážitek - vidět důchodce s popcornem a jinými než dioptrickými brýlemi - a my se tu bavíme o nějaké agitce nebo jednoduchém příběhu. TOP 100