• Krátkometrážní

Jackie Brown (1997)

Když nepočítám Jackie Brown, viděl jsem od Tarantina šest filmů. To je asi 70 hlavních a vedlejších postav. Ani jedna z nich nebyla zbytečná, naopak, všechny přetékaly vtipem a charakterem. O které postavě v Jackie Brown by se dalo říct to samé? A o čem to celé vůbec bylo? Samuel L. Jackson to aspoň trochu zachraňuje.

Úsvit mrtvých (2004)

Snyder ví, co od hororu očekává divák 21. století. A umí to i velice dobře natočit. Tam, kde Romero nudil, Snyder sype hlášky a stříká krví.

Saw: Hra o přežití (2004)

Něco na tom filmu bude, když dal vzniknout tolika pokračováním a je tak hojně vykrádán i parodován.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Dávám nejvyšší hodnocení, protože je to můj milovaný Tarantino v té nejčistší podobě, ale jinak to je pro mě až jeho šestý nejlepší film a údajná genialita několika scén mi poněkud uniká.

Big Lebowski (1998)

Jednotlivé gagy jsou výborné, ale jako celek mě to docela minulo.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Atraktivní prostředí, nádherné holky a auta a fajn hudba z toho tvoří dobrý, nenáročný film na letní večer. Minimálně to obsahuje mnohem víc režijních vychytávek než fušerská dvojka.

Van Helsing (2004)

Jsou prostě filmy, které jsou převážnou většinou kritizovány, vy sami v nich ty chyby dokonce vidíte, ale přesto nedokážete pochopit, proč je nemít rád. Toto je šíleně zábavný film.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Při listování televizními kanály jsem narazil na tento film a vůbec nic jsem o něm nevěděl, no po úvodní, fakt husté explozi jsem byl přesvědčený, že to není nikdo jiný než John Woo v nejlepší formě. Jenže pak film až do konce nepředvede nic jiného než prsa Halle Barry a Hugha Jackmana v ručníku. Což vlastně není vůbec málo, ale i tak to mohlo být lepší.