Zatím spolu, zatím živi (2010)

Zase jednou ucházející akční komedie, už jsem myslela, že vymřely. Chce to jen nadhled, pohodlné podloží, pochutiny a tahle letní vypalovačka přesně splní svůj smysl. Škoda jen, že Cruisovi a Diaz to prostě nejiskří, ale i přesto jsem se pobavila.

Počátek (2010)

Čistě geniální snímek, precizní režie, skvělé obsazení, nevídaná práce s efekty, námět bezkonkureční, uvěřitelnost maximální, podiv a obdiv neutuchající.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vskutku strhující snímek s úžasným nábojem, ovšem netřeba chvály, umístění (a ostatní hodnocení) mluví samo za sebe.

Holka jako lusk (2001)

Americká komedie pro mladistvé, co dodat. Dvě hvězdičky jsou za celkem povedené hudební/divadelní scény a za Kirsten.

Rebelka (2006)

K ději a hlavní myšlence netřeba se vyjadřovat, prakticky absentují. Film je z horoucích pekel zachráněn sportovními výkony, hudbou, Jeffem na trampolíně a sympatickou protagonistkou.

Glee (2009) (seriál)

Absolutely amazing music! Popravdě mi seriál vyrazil dech, je to parádní kousek plný skvělé hudby, příjemných herců a jejich nevídaných výkonů, pěveckých i tanečních. Vtipem se tu nešetří a přestože jsou mnohé repliky předvídatelné (o ději nemluvě), člověk si s chutí počká i na očekávané. Jako přívažek všech superlativů musím připojit i pobavený obdiv nad postavou Jane Lynch, protože ta je skutečně krutopřísná!

Smallville (2001) (seriál)

Mladý a šlechetný farmářský chlapec, co náhodou spadl z nebes - rychle běhá, lítá, má nezměrnou sílu, ale také prožívá neštastnou lásku, krizi identity (jako každý teen..) a k tomu všemu má jakýsi problém s meteoritem. Nechápu, že bude brzy premiéra desáté řády...

Čarodějky (1998) (seriál)

Hrdinky seriálu mi přirostly k srdci v neklidném mládí a pak už se nedalo svítit, držela jsem se zuby nehty až dokonce, ale mnohdy to bylo o fous (abych televizi/počítač nevyhodila z okna). Téměř v každé sérii přišlo největší zlo, se kterým se sestry ještě nesetkaly, to porazily, klasicky se nadpřirozeně zavřely dveře a hop do další série - noví muži, manželské a partnerské peripetie, děti, skloubit normální a nadpřirozený život (věčná otázka), zaklínadla, démoni ... blížíme se ke konci série = objevuje se další ultimate power/evil, zase ho nějak porazily a jedeme znovu. Osmkrát to zkrátka bylo moc.

Dům loutek (2009) (seriál)

Seriál, který mě po dlouhé době dostal, sice přivírám nad spoustou věcí oči, ale činím to ráda :) Elize sedí role přímo božsky, mile překvapilo i ostatní herecké osazenstvo. Skvělý námět, který využil svůj potenciál. Jedinou chybu tohoto seriálu vidím v tom, že skončil.

Dr. House (2004) (seriál)

Dobře namazaná mašina, jejímiž součástkami jsou více než zajímavé případy, skvěle obsazený personál a především hnací motor - House, na jehož glosy si s chutí každý týden počkám.