Půlnoční kovboj (1969)

Bola to teda riadna depkarina. Takto to vyzera ked si myslite ze cely svet caka len na vas a zrazu padnete tak na hubu ze si vybijete aj zuby mudrosti. Jon Voighta som doteraz vnimala ako velmi zvlastnu postavu, ktora sa mi nikdy tak uplne nehodila do roli, co hral. Po tomto filme si ale ziskal nejake tie moje sympatie. O tom, ze Dustin exceluje, snad netreba ani diskutovat.

Thriller - drsný film (1973)

Celkom fajna beckova vyvrazdovacka zo severu, ktora zacina ako celkom slusny psychologicky thriller s par nelogickymi zvratmi v deji. To zaverecne vyvrazdovanie mi prislo tak trochu zvlastne a velmi neprirodzene nakrutene ale celkovo je to pohodovy pozeratelny film.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Tak toto som od Coenovcov necakala. Tak vyborna, nenutena a nenudiaca "podivana" o neuspesnom folkovom hudobnikovi bol jeden z najlepsich filmov ake som v poslednej dobe videla. Ma zvlastnu atmosferu a velmi lahko a nenapadne vas vcucne do deja. Nie som ziadny velky folkovy fanda ale je to cele take nasiaknute laskou k hudbe, ze sa vam jednoducho nemoze nepacit.

Slavnost v botanické zahradě (1969)

Haha toto bola riadna psychadelia na slovensky sposob! Miestami som mala pocit, ze pozeram Jakubiska krizeneho s Kusturicou. Tento film si urcite zasluzi lepsie hodnotenie ako sa mu tu dostalo.

Feelings (1984)

Vizualne vlastne celkom mile aj ked pri pesnicke vam asi odtrhne usi. Hlbsiu myslienku to nema, ale ocenujem aspon napad.

Zmizelá (2014)

Problem tohto filmu je, ze nech je akokolvek dobre natoceny, zahrany a ohudobneny, ani na sekundu sa mu nepodarilo pohnut so mnou. Chladny, neosobny, presne vykalkulovany, a vlastne ochudobneny o akykolvek moment prekvapenia. Prvych 45 minut som sa neskutocne nudila, potom sa to mierne "rozbehlo" (aj ked to nie je ten uplne spravny vyraz na to co sa tam skutocne dialo), az to napokon vyustilo v zaver, ktory sa mne osobne pacil najviac a zan je vlastne asi aj vacsina hviezdiciek. Skoda, na tento film som sa naozaj velmi tesila a tak nejak som dufala, ze bude mojim naj z roku 2014. K tomu ma vsak daleko.

Posledná bosorka (1957)

Z cias, ked este vacsina slovenskych hercov vedela hrat.

Polyester (1981)

Take gycove ako to len ide...davam lepsie tri hviezdicky lebo ak sa odosobnite da sa na tom celkom dobre zabavit.

Predestination (2014)

Tak toto bol masaker! Cakala som nejaku trapnu scifi nahanacku alebo nieco na styl Inception a dostalo sa mi tohto dokonale natoceneho, zahraneho a premyslene mindfucku!

Pramen panny (1960)

Bergman sa pustal aj do spracovania starych severskych legiend a ako obycajne sa s temou popasoval ako sa na rezisera jeho rozmerov patri.