Cesta (2009)

Uz som bola pripravena dat aj tu piatu hviezdicku, ale vlazny koniec ma trosku rozcaroval. Inac smutne, dost depresivne a urcite prinuti cloveka zamysliet sa na sebou a polozit si otazku: Bol by som na strane zlych ci dobrych? Ta seda farba, ktora cely cas nezmizne z obrazovky sa cloveku usadi na dusi a nezide z nej este dlhy cas.

Městečko Peacock (2010)

Casto ma sokuje, ako nas muzi vedia fantasticky zahrat a v pripade Cillian Murphyho dvojnasobne. Velmi zvlastny a pomaly plynuci film, pri ktorom sa sice cloveku nezastavuje srdce, no napriek tomu ma cely cas zimomriavky. Koniec nie je predvidatelny, ako to v americkych filmoch byva a aj ked to moze zo zaciatku pripominat Psycho, film sa po cely cas ubera uplne inym smerom. S dejom by sa dalo este viac popracovat a rozvit niektore zaujimave casti, ktorym nebolo venovane vela casu.

Velká ryba (2003)

Burton si u mna opat po nevelmi vydarenej Alici napravil reputaciu tymto sviezim, prijemnym a dojimavym pocinom, ktore sa paradoxne na jeho ostatne filmy podoba len fantastickymi prvkami.

Pevné pouto (2009)

Mne tam v prvom rade vadili tie nezmyselne a precukrovane nebickove sceny, ktore boli uplne zbytocne, rovnako aj komicka ucast (aj ked dost osviezujuca) Susan Sarandon. Takisto mi uz lezie na nervy ten neskutocne povrchny prototyp uchylackeho vraha, ktory je tak lahko prekuknutelny, az je to smiesne. Neviem, co chcel Jackson tymto filmom povedat, ale az na par scen (ani prsty jednej ruky to nebudu) to bol teda ozaj prapodivny a zmateny film v negativnom zmysle slova.

Rosetta (1999)

Totalna ladova sprcha mojej marnotratnosti! Skvely film, surove detaily, ziadne zbytocne vysvetlovanie, toto je ten pravy europsky art. Moj druhy film od Dardennovcov, ale na ich tvorbu si urcite posvietim.

Kráska dne (1967)

Skvele, krute, miestami vtipne. Catherine Deneuve nikdy nebola ktovieaka herecka, ale na tuto ulohu to ani nepotrebovala. Su tam ovela vyraznejsi herci, ktori cely cas nepovolia a robia z filmu skvele divadlo s jemnymi surrealistickymi prvkami.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Serial presne podla mojho gusta: skvele herecke vykony, prepracovany scenar a charaktery, smiech cez slzy. Pre mna po Sexe v meste najlepsi serial vobec.

90210: Nová generace (2008) (seriál)

Mam chvilky, ked potrebujem davku povrchnosti a nablyskaneho, takmer nerealneho sveta. Vtedy si pustim tento serial, pri ktorom mozem uplne vypnut, nemusim sa na nic sustredit a mam okrem toho modnu prehliadku v priamom prenose.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Trosku romanticky pohlad na mafiu talianskych pristahovalcov v Amerike, ale aj napriek tomu velmi dobre natoceny, inteligentny a dobrymi hercami preplneny serial.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Skvely serial o povrchnosti, ktory tym najsurovejsim, ale zaroven tym najzabavnejsim sposobom splechne pravdu americkej spolocnosti priamo do tvare.