Voda pro slony (2011)

Co chcela tato obrovska nablyskana gula vlastne povedat? Ze vo vnutri vsetkej tej parady, skveleho hereckeho obsadenia a hudby nie je NIC. Ale absolutne nic. Clovek sa len bezradne pozera, ako film postupne upada do nekonecneho klise a tragicky zaver uplne zaklincoval tuto presladenu love story. Davam hviezdicku za Christopha Waltza.

Černoška z... (1966)

Africkemu reziserovi sa ani za tych 65 minut uplne nepodarilo povedat, co zrejme chcel, preto cely cas cakame na nieco, o co sa chytit okrem stareho znameho rasizmu a nadradenosti bohatych Europanov. Predstavovala som si trochu ine a hlbsie spracovanie. Ale povedzme, ze zaver to cele zachranil.

Zmýlená neplatí (1958)

Takto nejako si predstavujem skvelu komediu s vybornymi hercami a kvalitnym scenarom. Ani jedno zavahanie, ani jedna rozpacita scena, fantasticke herecke vykony a skvele neotrepane gagy.

Král Artuš (2004)

Ten film bol zly az nepozeratelny. Snaha o velkolepost bola dotiahnuta do absurdnych rozmerov a clovek ma kazdu chvilu potrebu chytit sa za hlavu. Davam jednu hviezdicku za tych par, ale ozaj len par vizualne prijemnych scen. Inac herecke vykony sa podeli niekam do stratena, a to Owena aj Keiru povazujem za to lepsie z Hollywoodu.

Salomé (2002)

Trochu mi prekazala ta zakulisna vsuvka na zaciatku, ale samotny pribeh bol neskutocne nadherny a emotivny.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Dalsie necakane, ale o to prijemnejsie prekvapenie pochadzajucich z nasich zemi. Plejada vsetkych sucasnych kvalitnych slovenskych a ceskych hercov. Zaujimave spracovanie a zaujimava neotrepana tema, ktora ponuka nezvycajny pohlad na historiu.

Norské dřevo (2010)

Bolo by urcite zaujimave precitat si knihu, pretoze film ma istym sposobom zmiatol a mozno ani nechcel. Uzasne sceny plne neskutocnych obrazov sa striedaju s rozpacitymi chvilami, ked sa aj divaci v kine po sebe zmatene pozeraju. Co ma prekvapilo bol skvely vyber piesni do soundtracku, ktory bol zvukovo tak mizerne vyrieseny, az mi to prislo chvilami smiesne. V podstate sa mi to ale velmi pacilo a za pozretie to urcite stoji.

Manderlay (2005)

Toto dielko na mna nezaposobilo az do takej miery ako Dogville. Jednak to bolo hlavnou hereckou, ktoru si pamatam z Osady a zdala sa mi ovela vyraznejsia ako v Manderlay. Bolo tam zopar hluchych miest a scen, ktore by si zasluzili prepracovat trosku viac, ale celkovo to bol zaujimavy a netradicny pohlad na otrokov v Amerike.

Sto kroků (2000)

Krasny pribeh sprevadzany magickou vetou: podla skutocneho pribehu. A predsa len mi tam nieco cely cas vadilo. Ked pridem na to co, dopisem :D

Doktor Živago (2002) (TV film)

Tento film bol velmi pozeratelny, dobre natoceny a neboli v nom hluche miesta. Preco teda davam dve hviezdicky? Pretoze genialne dielo Borisa Pasternaka si taketo prevedenie nezasluzi. Pretoze toto dielo o Rusku ani nechyrovalo? Vacsina scen bola natocenych v Prahe, herci su Americania a Anglicania a hovoria po anglicky. Ani na sekundu som nemala pocit, ze ide naozaj o veldielo ruskych dejin, co ma dost mrzi.