Černobílý svět (2011)

Preco by som mala dat menej ako pat hviezdiciek filmu, ktory ma celych 146 uzasne pobavil, dojal a velakrat som sa pristihla pri tom, ze sa usmievam "popod fuz". Nadherny a neobycajny pribeh, ktoreho hlavnymi ppstavami su takmer vylucne zeny. Krasne prostredie, zaujimave postavy a skvely scenar. Pre mna po Turinskom konovi najlepsi pocin roka 2011. Vrelo odporucam. Zaujimavy komentar: Radek99

I Viceré (2007)

Je velmi tazke hodnotit film natoceny podla knihy, ktora patri medzi zakladne piliere talianskej literatury a necitala som ju. FIlm mi pride vyrazne telenovelovy a zamerany na veci, ktore mi nepridu az take podstatne, pretoze ako uz literaturu Apeniskeho polostrova trochu poznam, neverim, ze nieco podobne bolo cielom Federica de Roberta. Ak vsak bolo zamerom Faenzu sprijemnit nudne dielo, tak mu to celkom vyslo.

Krokodýl (1996)

Jedno z tych "slabsich" Ki-Dukovych diel, co ani nahodou neznamena slabe v pravom zmysle slova. Obsahoval vsetky kidukovkse dolezite znaky ale na druhej strane som mala pocit, ze svojim postavam nedovolil natolko sa vyprofilovat ako v inych filmoch. Zaverecnu scenu sa neda opisat inak ako fenomenalna a Ki-Duk opat nechal divaka tapat v temnotach az do posledneho okamihu.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Zalezitost pre nas holky. Velmi komedialne, velmi humorne, velmi prijemne so stipkou dramy. Ziadne tazke vztahy a nastrahy velkomesta, presne naopak. Ale v tomto pripade plati: v jednoduchosti je krasa.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Obidve prve serie boli vyborne, aj ked v druhej sa uz tvorcovia serialu zacali viac orientovat na vztahy, co bola obcas vyhoda a obcas nevyhoda. Najma tomu milujem pat hlavnych postav, ktore su tak fantasticky groteskne ako asi v ziadnom inom seriali a tesim sa, co mi prinesie tretia seria.

Hlavní nádraží (1998)

Za inych okolnosti by som mozno povedala, ze to bol gyc. Ale v podani skvelych brazilskych hercov to bol naouzaj dojimavy a neobycajny pribeh. Take netradicne road movie, ktore nenecha ziadne oko suche.

Spalovač mrtvol (1968)

Obrovska skoda, ze do topky filmov sa zmesti len desat titulov, pretoze po Turinskom konovi, Satantangu a dnes uz aj po Spalovacovi mrtvol mam obrovsku chut updatovat svoj zoznam. Neskutocne spracovanie genialnej knihy Ladislava Fuksa. Vykon Rudolfa Hrusinskeho bol viac ako vyborny a jeho hlas ma celych 95 minut hypnotizoval. Tento po mnohych strankach groteskny film si zasluzi, aby ho kazdy rok davali v televizii popri inych ceskych skvostoch a neupadol do zabudnutia.

Bílá stuha (2009)

Som neskutocne potesena, ze este stale existuju reziseri, ktori ma vedia prijemne prekvapit a natocit film podobneho charakteru. Biela stuha je naozaj kvalitny pohlad do zivota dediny kdesi panubohu za chrbtom, ktora sa sice snazi zit podla veskerych krestanskych pravidiel, no napriek tomu sa v nej deju hrozostrasne veci. Michael Haneke neponuka odpovede, len naznaky, a je na divakovi, co si z nich vyvodi. Vyborne herecke vykony, skvela praca s kamerou, zaujimavy namet - pre mna jeden z najzaujimavejsich filmovych pocinov v 21.storoci.

Nebe (2002)

Pacila sa mi praca s kamerou. Je vidno, ze Tykwer je velky experimentator a vyslo mu to aj tentoraz. Napriek tomu sa mi niektori sceny zdali trosku sflaknute a nepochopene ak by som ich porovnala ku genialnym ako scena pri strome. Napriek tomu to bol velmi prijemny a zaujimavy filmovy zazitok.