Carrie (1976)

Opat raz sa potvrdilo stare zname pravidlo: kniha je lepsia ako film a o knihach Stephena Kinga to plati stonasobne. Asi ziadnemu reziserovi sa doteraz nepodarilo dosiahnut Kingov knizny efekt a asi to tak aj ostane. Carrie vsak spada do kategorie tych vydarenejsich a pozeratelnejsich.

Güneşi Gördüm (2009)

Az na par prehnane teatralnych scen velmi posobivy a silny film z prostredia, ktore dokaze uplne pochopit len ten, co to zazil. Zase nieco nove a kvalitne, nahlad do zivota ludi, ktori kvoli svojmu povodu prezivaju peklo na zemi.

Jako zabít ptáčka (1962)

Ocenujem pozeratelnost tohto filmu a urcite to bol jeden z prvych vobec zaoberajuci sa rasizmom. Kniha sa mi este do ruk nedostala, ale podla hodnoteni predpokladam, ze mala vyssiu vypovednu hodnotu ako film, ktory sa mi zdal miestami nesurody a nedotiahnuty. Ale povedzme. Niekomu zahra na city urcite.

Kvílení (2010)

Lud vs Larry Flynt v umeleckejsom podani, ktore na vsak az taky dojem nespravilo a hodnotim vlastne obsaznost Ginsbergovho diela.

Odpískáno (1996)

Nejak ma ta socialno-kriticka calamada na sposob Sestra v akcii nenadchla.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Ocakavala som zase nieco na sposob filmov hlada sa seriovy vrah a cely svet sa toci okolo neho, namiesto toho Spike Lee strcil vraha do uzadia a krvave udalosti tvoria len kulisu roznych ludskych osudov. Pre mna jedno z najprijemnejsich filmovych prekvapeni vobec. Skvela a nostalgicka muzika, fantasticke vykony: Brody ma doslova sokoval svojou rolou a jej zvladnutim a scena, pocas ktorej hra Baba O´Riley, sa mi snad navzdy vryla do pamati.

Slaměný vdovec (1955)

Usmevne a prijemne filmove dielko, ktore 99 percent divakov pozera kvoli blondatej Marilyn, ktoru som zatial v inom type ulohy nevidela a mozno je to tak aj dobre. Hrat hlupucku a naivnu bloncku jej ide na vybornu a zrejme sa to odvija od skutocnosti. Hlavne je, ze nas dokaze zabavit.

Vanilkové nebe (2001)

Osobne ma vykonmi aj spracovanim ovela viac zaujala spanielska verzia Abre Los Ojos.

Scusa ma ti voglio sposare (2010)

Sentimentalna nuda, ktora az na par celkom vydarenych gagov za tych 106 minut nestoji.

Rosemary má děťátko (1968)

Naivna Rosemary sa ocitne v moci satanistickej sekty, ktora uzavrela dohodu s jej vlastnym manzelom. Smutne. Zaroven na mna film cely cas posobil vysmesnym dojmom a akosi som jeho caru nepodlahla.