José a Pilar (2010)

Vynikajuci a dojimavy dokument. Strhavam mu hviezdicku za dlzku.

Moetsukita chizu (1968)

Moj druhy Teshigaharov film ma oproti Piesocnej zene dost sklamal. Maskovane za detektivku, ale na detektivku sa to podoba mozno prvych 15 minut. Sugestivne obrazy a zaujimave sceny, ale nemala som zimomriavky ako pri Piesocnej zene.

Jeden musí z kola ven (2011)

V prvom rade to bolo dlhe a nudne. Uz niekde v strede som sa stratila vo vsetkych tych postavach a zvysok filmu to uz bohuzial nezachranil.

Zbehovia a pútnici (1968)

V tomto Jakubiskovom filme asi najviac citit Felliniho skolu. Vela krvi, smrti, fantazmagorickych vyjavov a grotesknej depresie. Ja mam takehoto Jakubiska rada, aj ked veci taha naozaj do extremu.

Aféra z titulní stránky (1972)

Gian Maria Volonté ma na negativne postavy jednoducho talent. Celemu filmu dodava riadny nadych cynizmu a bezcitnosti. Osobitnu hviezdicku davam za sceny s jeho monologmi. Presne takito muzi maju v rukach vsetku moc a riadia vsetko a vsetkych okolo seba. Bez emocii, bez naznaku citu.

Tvár v okne (1963)

Taka seda, ponura a depresivna realita vsednych dni. Vsetko zrazu ostane sive.

Až vyjde měsíc (2012)

Hipsteri urcite jasaju. Plejada grotesknych a zaujimavych postaviciek, ktore na platne s vaznou tvarou ostosest melu a vsetko je pre nich smrtelne vazne. Chvilu sa to tvari ako rodinny film, ja som vsak cely cas mala pocit, ze ide skor o trpkosladku dramu o cudackych a nepochopenych deti a tajnych aferach ich rodicov. Kazdopadne sa mi pacilo nahliadnut do hlbok Andersonovej mysle a byt sucastou jeho magickeho sveta.

Adamova jablka (2005)

Vyborny film, ALE...viem si predstavit, ze by niektore detaily mohli byt dotiahnute do uplneho konca. Viem si predstavit, ze by sa urcite sceny trochu viac rozvinuli a niektorym postavam by sa venovalo viacej pozornosti. Inac som sa vyborne bavila a urcite vsetkym odporucam.

Pupendo (2003) odpad!

Odpad sme tu uz dlho nemali teda. Ti, co tomu dali 5* dufam len srandovali. Toto dvojhodinove nic sa neda nazvat inak ako vrecom zbytocnych a nudnych blabolov. Take slabe herecke vykony az som sa obcas musela chytat za hlavu, otrepane a nezaujimave hlasky a proste som to zhruba po hodine a dvadsiatich minutach vzdala lebo to sa jednoducho NEDALO. Lutujem cas, ktory som zabila pozeranim tohto filmoveho fiaska.