REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Ano, Leo hra ako o zivot a ak Oscara nedostane ani teraz tak mu uz asi nie je sudeny...je to ale vizualna podivana, z niektorych jednozaberoviek som proste nechapala..ale aj tak ma trochu mrzi, ze ak si odmyslime tu vizualnu stranku tak sa to blizi tak trochu k banalnosti. Inarrituovi to ale odpustim :)

Nejhledanější muž (2014)

Film na coraz horucejsiu temu terorizmu mi tak trochu pripominal menej schizofrenicku a akcnu verziu Homelandu. Potvrdzuje, ze nic nie je ciernobiele a nikto nie je len dobry a len zly. Pre mna vyborny film, vytkla by som mu len obcasne zadrhavanie sa tempa.

Skyfall (2012)

Jedna hviezdicka za Javiera Bardema, zvysok so mnou velmi nepohol. Vela efektov a snaha Bonda drzat pri zivote za kazdu cenu, ktore sice funguju, ale ako celok mi to pride len ako obrovska vianocna gula, ktora je sice na povrchu krasna a ligotava, ale vo vnutri uplne prazdna a velmi nachylna na rozbitie.

Sněhurka a lovec (2012)

Nie tak uplne zasluzene tri hviezdicky. Prva cast filmu nas prenesie do zvlastneho a v mnohom ohlade gotickeho ba az hororoveho prostredia, ktore celkom fajn funguje a uz po par minutach vam je jasne, ze toto pre deticky uplne nie je. Reziser az naturalisticky ponal niektore sceny a dal dokopy celkom fajn temnotu, ktorej sa da odpustit vsetko az do momentu, kym sa z Kirsten Stewart stane nelutostna bojovnicka. Tymto pre mna vsetko dobre z filmu v podstate skoncilo a poslednu cast som uz vyslovene trpela.

Bez lidí (2005)

Kreativnejsi reziser by z tohto nametu vedel vycarit velmi slusny psychothriller, toto bol v podstate tak trochu zahodeny potencial.

Lola (1981)

Fassbinderovu neskorsiu tvorbu nemam az tak dobre napozeranu, aby som mohla smelo vyhlasit, ze mi nereze az tak ako jeho prvotiny. Kazdopadne mi trochu prekazal ten typicky gyc velkej vacsiny nemeckych filmov, ktory z toho miestami robi frasku. Reziserovi sa vsak pocas celej dlzky filmu dari drzat tesne nad hladinou znesitelnosti.

Černé duše (2014)

Tazky film, ktory mi este dlho po dopozerani ostal lezat v zaludku. V Kalabrii som zila, ich mentalitu poznam aj s jej temnymi strankami, ktore sa reziserovi podarilo az chirurgicky presne zobrazit.