Škoda lásky (2013) (seriál)

Já po všech recenzích očekával parádu hořkých komedií podle Šabacha, ale tohle je zatím jen slabý "výcuc" toho, co bylo napsáno. Celé je to prapodivně nezábavné a nepřirozené. Kdyby bylo obsazení neznámými herci, asi by to byl úplný propadák. Uvidíme co přinesou další neděle.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Jednoduchý vykonstruovaný příběh, kde do sebe vše až přehnaně zapadá. Každý je ve správnou chvíli na správném místě a k tomu je film prošpikován scénami jako s Uršulou Klukovou a podobnými nesmysly. Hlavně měl film skončit v ten pravý čas a přidaný dovětek "o rok později" je už přehnaný kýč. Shlédnout, nepřemýšlet a nerozebírat, pak to vezmu jako jednorázovou oddechovku a jde to. Těžko se však budu k filmu někdy vracet, snad jen Dolores Heredia by mohla být tím důvodem, ale raději ji budu hledat v jiném filmu.

Stalag 17 (1953)

Byl jsem mile překvapen. Od válečných filmů ohledně druhé světové války jsem už neočekával nic nového. To jsem ovšem neznal tento humoristicko-válečně-detektivní skvost. Jistě to je pro někoho urážka a odlehčení poměrů, které byly realitou v této kruté době, ale pohledem filmového diváka je to alespoň pro mě paráda.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Po stránce vizuální a atmosféry určitě jeden z TOP filmů. Mně ovšem zrovna moc nesedl mluvící drak a jiné drobnosti. Určitě všichni příznivci fantasy jásají a je také proč, výpravná část bude za rok zase pokračovat, neboť ukončení druhé části je vlastně automatické zakoupení vstupenky na díl třetí. Jinak exteriéry a umění vtáhnout do atmosféry je zajímavé, ale původní odkaz Tolkiena je nahrazen zejména ukázkou filmařské techniky 21. století, ale kde je ten příběh?

Na tuhle nemám (2010)

Na to že nejsem zrovna velký fanda těchto romantických komedií, tak tohle se dalo poměrně v klidu skouknout. Několik vtipných situací a hlavně se v tom moc "nehrabu", prostě viděl jsem, hodnotil jsem.

La piel quemada (1967)

Snímek ukazuje mnoho z tehdejší kultury Španělů, včetně jízdy starým přeplněným vlakem a hlavně také hudbu přítomnou po celou dobu, kdy hlavní role hrají kytara a flamenco. Film byl natočen v Lloret de Mar, Guadixu , Purullaně , Valencii a Barceloně. Režisér Josep Maria Forn a hlavní herečka v roli Juany, Marta May obdrželi v roce 1969 ceny Cinema Writers Circle Awards. Jako turistka z Belgie se ve filmu představila také krásná Silvia Solar. Toto road movie je obrazem doby tehdejšího Španělska a jedná se určitě o velmi zajímavý film. V roce 1967 měl film i úspěch komerční, podle webu MundoCine.net ho shlédlo 414 546 diváků.

Rivelazioni di un maniaco sessuale al capo della squadra mobile (1972)

Klasický giallo příběh plný krásných polonahých slečen. Film má dobrou hudbu i atmosféru a nechybí tajemný vrah v černém plášti, rukavicích a klobouku. Poměrně zajímavé zpracování, kde si myslíte, že jste v "obraze" a ono to je jinak. V tomto duchu je natočen i závěr s překvapivým vyústěním. Možná to trochu přeženu, ale za Montenerův film, by se nemusel stydět ani Dario Argento. Film najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=YLQMhFwISgA

La casa della paura (1973)

Tajný spolek "pošahaných" sadistů v neznámém giallu s poměrně dobrou atmosférou. Hlavním tahákem jsou určitě Rosalba Neri, Dada Galotti, Karin Schubert a další krásky italského filmu sedmdesátých let. Už jenom kvůli nim jsem se na to těšil. Děj je občas prošpikován momenty, které jsou podivné a nesmí se v nich hledat logika, ale celkově mě snímek zase až moc nezklamal.

Maturitní ples (2008)

Americký tuctový snímek, kde se maturanti chovají jak střeva, policie je absolutně neschopná, vrah si dělá co chce a ve finále se můžete po pádu ze schodů objevit až v rozestavěné části hotelu. Chvilkami to napětí má, ale je typický americký snímek s přiblblým scénářem. Asi to být nemělo, ale chvilkami jsem se i pobavil.

Pavoučí teror (2002)

Výborný balanc na hranici komedie a hororu. Myslím, že žádný milovník jednoho ze žánrů, by film nezařadil do příliš nízkého hodnocení. Momenty napětí tu jsou a pavouci přerůstají svou velikostí až ze žánru hororu do žánru sci-fi. Humoru to má také svou nepřehnanou dávku a film se nesnaží být vtipný od začátku do konce. Taková béčková produkce, co nic nepokazí.