Hon (2012)

Předpokládat, že děti mluví vždy pravdu je blbost. Jsou ale témata, kdy by se mělo dětem věřit dřív než je pozdě. Vymýšlet si je v pěti letech normální, ale proč by si tak malé dítě vymýšlelo ohledně sexuality? Jenže když se to stane, lidé jsou pak nekompromisní a můžete být i nevinný. Jakým stylem dokáže okolí změnit své chování je až zarážející. Kdyby se jednalo o člověka vinného, pak je to podle mě v pořádku, ale když je nevinný je to průser. Film je syrové vyprávění toho co se může stát a chvílemi je člověk opravdu vytočený. Jedinou slabinu snímku přisuzuji vlastnímu obvinění, které od začátku stojí na tenkém ledě. Bez důkazů v podstatě vycucáno z prstu. Ale film je hlavně o důsledcích, ne o činu samotném.

Záblesky chladné neděle (2012)

Dobře navozená atmosféra téměř opuštěné usedlosti. Jelikož jsem z Teplic, většinu exteriérů znám a do filmu byly opravdu dobře použity. Trochu mě zarazily herecké výkony, ale ony byly asi v pořádku. Jen role byly napsány tak, že většina aktérů se místy chovala jako magoři. Téměř všichni jsou až do konce opředeni tajemstvím, což dodává filmu další plus. Možná až s odstupem času změním své 50% hodnocení. Teď ale ještě netuším zda nahoru či dolů.

Příběh kmotra (2013)

Sice dějově asi banální snímek, ale je to zpověď naší doby. Nevím co všechno je fantazie autora a co skutečnost, ale podle toho co se děje na naší politické scéně, bude asi většina pravdivá. Ve filmu není třeba hledat velké filmařské dílo a duchaplné dialogy, přesto je herecky dobře zvládnutý a "prostého" občana naší země musí jednoduše nasrat.

Velký Gatsby (2013)

Velké zklamání nad kýčem a fraškou jakou se podařilo sestavit z jednoho z významných děl americké literatury. Herci ač se snažili a dialogy byly dobré, tak když je děj o ničem, není se pak co divit. Popsat večírky "smetánky" v knize je o fantazii čtenáře, ale dát to na plátno, tak to prostě každému nesedne.

Byl jsem při tom (1979)

Peter Sellers na sklonku svého mladého života dokázal, jak je vynikající herec. Film v sobě má velkou dávku sarkasmu a ukazuje nám tu "top" společnost, která je ovlivněna prostoduchým zahradníkem. Film je vtipný, k zamyšlení, smutný i poučný. Je to takový pohodový balzám na duši a asi chápu kde má Forrest Gump kořeny.

Tichá bolest (1990)

Celkem opomíjený film, který si to ale nezaslouží. Výborný Rudolf Hrušínský v roli uznavaného vrchního inspektora ve výslužbě, který se potýká s nelehkou poválečnou dobou naší země. Jedna dějová linie zabývající se fanatismem a svinstem předváděným zarytými komunisty a režimem, druhá dějová linie bere úhled pohledu na tuto dobu trochu odlehčeněji, dalo by se říct na notě Švandrlíkových "Baronů". Nezávidím lidem kteří tuto dobu pamatují a věřím, že pro ně je to opravdu tichá bolest a vzpomínka.

Jáma a kyvadlo (1991)

Zpracovat Poea není určitě jednoduché, ale Stuart Gordon odvedl velmi slušnou práci. Atmosféra ve které je moc inkvizice nad vším je ztvárněna příjmně a nenuceně. Samozřejmě je na snímku vidět, zejména na interiérech, že se jedná o béčkovou produkci, ale herecké výkony Lance Henriksena či velmi pohledné Rony De Ricci (mimochodem ta natočila pouhé dva filmy, tento a v roce 1988 ještě hrála v roli Celie v dramatu PENITENT, pod rodným jménem Rona Freed) jsou na velmi dobré úrovni. Snímek svou stopáží není žádným protahovaným pokusem o velké dílo, ale stručným filmem o inkvizici a jejích praktikách ve středověku.

České století (2013) (seriál)

Možná časem upravím hodnocení nahoru či dolů, ale po startu seriálu nejsem zklamán. V dnešní době by se již historická fakta neměla zkreslovat, ale zůstává tady úhel pohledu. Hned první díl obsahuje tak široké téma, že pár minut v televize ho nemůže obsáhnout, bude to zajímavé vždy vytáhnout to podstatné a zároveň divácky atraktivní.

Chléb, máslo a marmeláda (1977)

Klasika italské komedie, řešící problémy rodiny, manželství, sexu. Výborný Enrico Montesano (Bruno) až na pokraji nervového zhroucení, poté když ho oputí žena. Trojice zralých žen sice už nechtěla chlapy ani vidět, ale Enrica se ujmou. Nejprve se ho chtějí zbavit, pak ho chtějí pro sebe, ale když praskne, že ho mají všechny, opět se ho zbavují. Ale Brunovi se to tak zalíbilo, takže proč to nevyužít znovu. Rita Tushingham (Vera) ač vypadá nevinně projeví se v posteli, jako šílená. Kráska proslavená "bondovkami" Claudine Auger (Betty) zde hraje tu krásnou rozvážnou, ale cílevědomou. Rossana Podesta (Simona) v roli výborné kuchařky a s neodolatelným šarmem čtyřicátnice, která má co ukázat. Adolfo Celi jako nezadržitelný sukničkář, několik bláznivých italských scén, prostě klasika....

Adriana (2004)

Ne každá kráska musí být úplně blbá. Neuvěřitelně dlouhé nohy, manžel fotbalista tmavé pleti, celkově zajímavý příběh a nečekejte super hity do bulváru.