Slečna Marplová - Proč nepožádali Evanse? (2009) (epizoda)

Strašně mě zlobí, že se knížky paní Christie tak zhůvěřile přepisujou. Kdyby se zachoval původní děj, bylo by to mnohem, mnohem lepší. A to se netýká jenom tohohle příběhu, bohužel. Někde je dokonce i vrah někdo jiný (Mrtvá v knihovně, například) a to už je do nebe volající. My agathofilové můžeme jen hořce plakat.

Hodinářův učeň (2019)

Nejúžasnoucnější byl hostinský pana Krobota! ("Žere.")

Temný Kraj (2017) (seriál)

Ano, první série ušla. Až na to hysterické a melodramatické Když ho zachráníš, zůstanu s tebou... Ale ta druhá, to je síla. Žvanění, tragické, kyselé nebo zapšklé obličeje, dráma až na půdu a v podstatě se nic neřeší - neboli klasický a příšerný vztahový seriál až do těch konců. Škoda lidí a peněz. A kdyby se z těch dvou částí jednotlivých, hm, příběhů... sestříhal vždycky jeden, možná by to nebylo až tak hrozné, jaké to je.

Smrtonosná past 3 (1995)

Melodie, která se vine celým filmem, je písnička When Johnny Comes Marching Home, z americké občanské války.

Poklad na ostrově (1966) (seriál)

Můj oblíbený!!! Nezapomenu na Silverovo "Á, Jime! " v podání pana Jiřího Holého! A úvodní písničku. " Přítel náš tady mrtvej v kufru leží, tedy nalejte rum! Ďábel sám svoje černý drápy ježí, tedy nalejte rum! " Sice miluju film s Charltonem Hestonem, ale tohle bylo první setkání a jedinečné.

Aquaman (2018)

Hodně namakaná záležitost! Jak tady někdo (kolega Cival)podotkl, pěkná fantasy pohádka... A jestli by někdo dokázal na plátně ztvárnit Lobáka, pak je to Jason Momoa, přátelé...

Kapitán Exner - Osamělý mrtvý muž – 1. část (2017) (epizoda)

No, nevím, nevím. Michal Dlouhý není špatný herec, ale jako Exner mi nesedí - kde je typ, z něhož si doktor Soudek utahoval v souvislosti se semitskými předky? Navíc se mi na Exnera zdá trochu přestárlý. Uvidím, dám mu ještě šanci....... K téhle epizodě/příběhu - strašně mi chybí doktor Velenínský, kterého supluje dobrá, leč zcela jiná Anna Polívková. Nu což. Jako původní tvrdý exnerovec si budu muset asi zvyknout...

Vraždy v Midsomeru - Vraždy šité na míru (2010) (epizoda)

Opsáno z IMDb: Na konci, jak Edward Milton mění hlasitost na svém i-Podu, je na displayi napsáno, že hraje Haendelův Mesiáš, ale ve skutečnosti je to Mozartovo Rekviem - Lacrimosa.