Kouř (1990)

Prazáklad, který je je donekonečna opakován v Pelíšcích,Pupendu, Rebelech atd. bouhužel vždy jen polovičatě.Toto je samotný prazdroj , takže 5.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Není to typická lynchovina.Sice zůstavají motivy venkova a maloměsta a jeho specifických figurek, ale mizí Lynchovské tajemno. Je to veselá parodie na road movie, která se Lynchovi opravdu zdařila. Jinak těsně před tím než Alvin potká stopařku je na silnici značka "pozor krávy", všiml jsem si toho až napodruhé, ale dost me to pobavilo.:-)

Inland Empire (2006)

Pokud si myslíte, že jste zkušený divák, tak vás Lynch z tohoto omylu rychle vyvede.Po celý film je Lynch napřed, hraje si s vámi, ví přesně jak na vás právě v ten který okamžik film působí a s radostí s vámi smýká celý film z jedné strany na druhou.Když to shrnu, tak se vám Lynch celý film směje.Řemeslně je to vynikající film, ale bohužel asi se tentokrát víc bavil lynch než divák.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Westerny nejsou zrovna mým oblíbeným žánrem, ale Pat Garrett a Billy the Kid mě opravdu bavil.Je to excelentní film a hudba Boba Dylana mu dává skvělou atmosféru.

Prostě sexy (2002)

První polovina filmu je tak ulítlá, že mě to bavilo.Druhá půlka už je bez vtipu,nuda.

Fontána (2006)

Film který se chce tvářit tajemně a "filosoficky" a opravdu se jen tváří. Nic vás nezaujme,mytologie na vás ani nedýchne, tajmné dějiny oznámí, že kdyby tam byly tak by to možná bylo fajn, obrazové orgie se nekonají a toto vše je tam zamícháno zcela beze smyslu, jen aby se chytlo několik "chytráků".Pro mě veliké zklamání.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

300 je příklad filmu, kdy se za obrazem už nic neskrývá. Bylo to ale to, co jsem očekával fascinující obraz megalomanská bitva, jen sednout a otevřít pusu. Ke konci tomu už dochází dech, zkrátil bych to tak o půl hodiny a bylo by to akorát.

2046 (2004)

Až na příliš velikou délku je to vynikající film. Příběh mě sice zrovna nestrhl (přestože všechny asiatky ve filmu jsou velmi pěkné:-), ale obraz...geniální. Wong si již tradičně hraje s různými odrazy od zrcadel a dalších skleněných ploch k tomu ještě přidáváí kompozici záběrů, kdy jsou postavy posunuty až k okraji záběru, živá scéna se tak odehrává na minimální ploše.To Wongovi umožňuje bohatou hru s prostorem a dosahuje tak specifické atmosféry filmu.

Goyovy přízraky (2006)

Hudba je vynikající, obraz má pěknou kompzici a krásně simuluje pohled malíře na tehdejší svět, některé záběry jsou,jak jinak, přímo ukradené z galerií :-).Příběh nabídne několik napínavých míst.Celkově vzato je to ale velmi kvalitní průměr, splní všechna základní očekávání, ale nepřidá nic víc.

Cesta domů (1999)

Je to tenké balancování na hranici kýče, ale kromě několika malých uklouznutí působí celek příjemně a čistě.