Zóna smrti (2005)

O příběh nejde, o herectví nejde-jediné o co běží jsou souboje a ty jsou taky to jediné co je vskutku pěkné.Zbytek je tak špatný, že dosahuje nesmírné zábavnosti, takže v momentech mezi akčními scénami se budete smát a bavit se nad neuvěřitelnou neschopností, herců, kameramanů, režiséra, scénáristy....

Rallye smrti (2008)

Akční film z prostředí vězeňských závodů, ve kterých vězni mohou získat svobodu. Vše řídí dominantní ředitelka, kterou zajímá jen sledovanost jejího krvavého sportu.Velké zbraně, opancéřovaná auta, nové ošklivé způsoby smrti, výbuchy, krásné ženy, svalnatí muži, tvrdá hudba- ATRAKCE.Pokud milujete akční filmy se závodní tématikou přičtěte si 1-2 hvězdičky podle toho jak moc je zbožňujete.

Speed Racer (2008)

Z celkového pohledu je to ptákovina, přinejmenším pro mě, ale je příjemné vidět, že film má k sobě i sebe ironický vztah, z čehož vzniknou i některé velmi povedené vtípky. Vlastně se jedná z komerčního hlediska o velmi povedený film, je dost barevný pro děti, vtipný je i pro dospělé, takže rodiny s dětmi, obzvláště synové s otci jsou v kině vítáni. Osobně je to místy i napínavé a v posledním závodě si prostě musíte Speedovi zafandit. Bohužel ony závodní scény byly alespoň pro mě značně zametené, špatně nastříhané, ale na počítačovou hru s podobným tématem mě to rozhodně nalákalo :-).Relax u ulítlého závodně akčního filmu ANO!

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř mi přijde nejslabší z celé Nolanovi série. Samozřejmě Nolan ovládá své řemeslo dokonale, scénář je prodchnut napínavými zvraty a jako vždy nakonec do sebe vše zapadne. Heath Ledger předvádí klaunovu šílenost s naprostou bravurou a temná atmosféra, kterou jsem tak obdivoval u prvního dílu rozhodně nechybí. Nicméně chybí mi jednota. V jedničce i trojce je příběh napojen na Batmanovu minulost a na Razalgul. Jednání klauna působí ale v celé sérii epizodicky, jako by šlo o díl ze seriálu, kde se v každém jakoby odnikud (nehoda v laboratoři, vystavení radiaci) vynoří padouch, kterého Batman nakonec zlikviduje. Klaun, postava tak vysoce závislá na své psychologii, tak nakonec vystupuje bez prokrelsení své minulosti (víme jen, že měl těžké dětství), což ji činí plochou. Není tu tedy nutbost,která by plynula z příběhu a která by určovala Klauna jako hlavní postavu druhého dílu. Za Klauna si tak můžete dosadit kohokoli jiného, aniž byste museli byť jen o píď změnít příběh.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Cooper si očividně s formátem celovečerního filmu nedovedl poradit. Výsledek působí vcelku rozpačitě, jako by režisér nevěděl, kterou ze svých dějových linek užít jako hlavní, takže výsledek vypadá jako spojení pouze epizodockých dějů,.které jsou navíc předvídatelné, jednoduché. Navíc v nich nedovede správně stupňovat napětí, ukázat hlubší psychologii postav, ani využít potenciálně nosného námětu. Výsledek je tudíž povrchní a průměrný.

Ultraviolet (2006)

Hodně špatný, ale Mille to vážně sluší:-).

Adamova jablka (2005)

Popravdě je to tak 3.5.Nic velkého, ale působivé, vtipné, žádná zbytečná intelektuální vykonstruovanost. Rozhodně stojí za zhlédnutí.

Nevěsta monstra (1955)

Jedna * za tu srandu co si u toho člověk užije. Jinak viz. POMO

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Holič mě nenadchll tak jak jsem očekával, hlavně mě zklamala hudba a texty, které jsou často vysloveně slaboduché....she was beautiful...( místy téměř Cimermanův absolutní rým) pořád dokola a Depp vskutku není zpěvák. Film dosáhne těch opravdových Burtonovských kvalit vlastně až v poslední scéně. Nehledě na to, že děj se zdá velmi chudý v důsledku minima epizodních dějů. Na druhou stranu Burton trochu změnil pojetí hlavní postavy, která u něj bývá většinou, sice též nějaký podivín žijící na okraji společnosti, ale ať už Edward nebo Pumpkin King byly postavy s kterými divák sympatizoval, Sweeney na mě tak nepůsobil. Zbytek tradiční Burtonoviny. Takže v celku nic proti ničemu a 3 hvězdičky.