Dead Leaves (2004)

Japonský animák s potoky krve, se spoustou vystřílených nábojnic, raketami a masivním vrtákem. Dokonalé odregování, při kterém si váš mozek může klidně udělat prázdniny. Zároveň je to však od začátku do konce nekonečná jízda, která ani na okamžik nezpomalí tempo.

Děti (2008)

Zima, opuštěná chata v lese, rodiče, děti, jedna krásná dcera v období adolescence, blíží se nový rok. Naprostý ráj, co by se mohlo stát? Děti by mohly začít vraždit rodiče. snímek je to opravdu děsivý, takže pokud hledáte toto tak jsou Děti jasnou volbou. Trochu pomalejší rozjezd je dán tím, že Shankland se snaží co nejdéle neodhalit, že jsou to děti kdo vraždí, ty se stále chodí k mamince pomazlit a první vražda vypadá z pohledu rodičů jako nehoda. Tím, že z dětí neudělá nikdy monstra, ale ponechá jim jejich dětskost až dokonce, znemožňuje jak divákovi, tak rodičům chtít děti zabít, byť je to pro postavy ke konci již očividné. Tím se zabití dětí stává rovněž strašlivou scénou a ne jen poražením "zla" "dobrem", hrůzu tak vytváří obě dvě skupiny, jak děti tak dospělí.

Mrtvý sníh (2009)

Parta kamarádů, zima, opuštěná chata v horách, nacistické zlato...teenagerovská vyvražďovačka, která se poatupně změní v zombie horor. Ovšem k tomu ještě komedie vytvořená na základě žánrových klišé. Několik lekaček, spousta narážek na klasické horory a vtipné hlášky k tomu. Obecně je tento žánrový mix vlmi dobrý a povedený, obvzláště první polovina filmu je zdařilá, ta druhá už je trochu přehnaná a již hodně směrem ke komedii a to spíše komedii druhého řádu, byť ani zde nechybí několik povedených momentů. Velkým plus je, že na rozdíl od Ameriky v Evropě nikdo nepřežívá.

Romeo a Julie (1996) odpad!

Někdy je možno poznat veliká umělecká díla podle toho, co všechno ještě snesou, skrze jakou hrůzu ještě může proniknout jejich síla. Skvělé dialogy, strašný film.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Tři za Zoltana,praskací folii a continum transfuctioner. Adál? A dál? A dál? A dál?

Česká RAPublika (2008)

vidět, zasmát se, ale už si nikdy znovu nepustit

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Podstatně lepší než Ark of Truth, a to ve všech ohledech. Martin Wood ukázal už během seriálu, že má potenciál dobrého režiséra a na tomto filmu jej uplatnil, za což jsem rád, protože můžu s klidem říct, že Stargate Continuum je dobrý film, a to bez ohledu na mou slabost pro seriál, u kterého se člověk určitě pobaví a nebude sledovat hodinky, a ptát se: "kdy už to konečně skončí?"

(1998)

Nějak se u Arnofskiho fimů nemůžu zbavit pocitu, že se snaží zakrýt jednoduchost a celkovou plochost svých filmů pomocí rádoby hlubokých témat. Režisér jakoby pseoudointelektuálně pomrkává na diváka, jakoby říkal:"My dva víme oč jde." Ale ve skutečnosti o tom režisér nemá ani potuchy a jen divák , který toho ví stejně jako on, se může cítit oblažen svou vlastní moudrostí.

Generální linie (1929)

Generální linie aneb jak si koupit traktor. Pokud se na film podíváte budete se upřímně bavit nad neskrývanou tendenčností filmu a jeho scén. Zároveň se tu velmi pěkně ukazuje rozdíl mezi formou a obsahem.Obsah je opravdu strašný, přesto se jedná o kvalitně natočený němý černobílý film a to s veškerým umem.