Detektiv Shaft (1971)

Jako blaxploitation je Shaft trochu nuda příliš meditativní, málo drsnosti i bab...prostě Shaft se moc spřáhl s bílejma a vyměk.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Šílená představa Abrahama Lincolna jako lovce upírů je skvělý námět na kultovní béčko. Bohužel Timur Bekmambetov ho vysvačil doztracena. Krvesajský námět tak vysála nacionálně americká propaganda, která z hrdiného Aba udělala spíš kecálka než drsňáka s ostře nabroušenou sekyrou.

Vyšší princip (1960)

Film tak dobrý, že jsem u něho vydržel až do konce v letním kině, kde mi bya zima a pršelo.

Prezidentův muž (2000) (TV film) odpad!

Chuck nepotřebuje postprodukci svých filmů, Chuck si je stříhá katanou sám.

Sherlock (2010) (seriál)

Zásadní seriál typu must see, který přináší v mnoha směrech svěží vítr do seriálových klišé. Zasazení Shelocka do současnosti se povedlo bezchybně. Geniální scénář se nedrží pevně Holmsovských předloh, ale naopak je originálně kombinuje a míchá, dává tak vzniknout novému na pozadí toho, co je divákovi už známé. Rovněž aktualizace některých Holmsovských zvyků, jako kouření dýmky a brání drog pomocí nikotinových náplastí, převedení Holmsových publikací na internet a výměna lupy za mobilní telefón je inspirativní. Originální je rovněž užití vznášejícího se textu, který doprovází Holmsovský pohled( takže divák opravdu vidí Holmsovýma očima) a použití mailů, mobilů a vůbec vymožeností 21. století (čímž se nenarušuje tok děje záběrem na obrazovku nebo tím, že jedna z postav čte). A nejen vznášejícího se textu nový Sherlock využívá, ale i každodenních urbanistických znaků (nejvíce v honičce za taxíkem v prvním díle), které doprovází nebo oddělují mnohé záběry, a fungují trochu jako poznámky pod čarou nebo interpukční znaménka, která zvýrazňují nebo dodávají obrazu další významy. Sherlock není zlomový tedy jen svým zasazením do současného Londýna, ale i použitím nových způsobů vyprávění, která, jak věřím, se brzy stanou každodenním chlebem jako např. bullet time.

Zlatý kompas (2007)

Vynikající vizuální stránkai herecké obsazení je promarněno vláčným a zmateným vyprávěním bez gradace a napětí.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Stejně jako je umaštěný hlavní záporák filmu tak umaštěným dojmem působí celý film.Styl 80.let a jejich okouzlení blikavými monitory prvních počítačových her, elektronickým 8bitovým zvukem.Vše působí dojmem, že Bond je režisérovi spíše na obtíž.