Eureka (1983)

Tento film treba vidiet viac krat, az potom mu pridete na chut. Alebo ho treba vidiet uz len kvoli hereckemu obsadenie: Hackman, Hauer, Rourke, Pesci.

Maso a krev (1985)

Podla mna je toto najlepsi film Paula Verhoevena a tiez jeden z najlepsich Rutgerovych filmov. Skoda ze sa taketo filmy uz netocia. SUPER.

Jestřábí žena (1985)

Pekny magicky film o laske, ktora prekona vsetko. Hauer a Pfeifferova sa k sebe super hodia, len ten Broderick mohol dostat mensi priestor. Rutger Hauer mal najprv hrat zloducha Marqueta a Navarra mal hrat Kurt Russell, ale Rutger presvedcil Donnera ze je pre ulohu Navarra ta spravna volba.

Zatykač: Mrtvý nebo živý (1987)

Rutger bol v tomto obdobi na vrchole a tento film uprednostil pred ponukov Paula Verhoevena hrat hlavnu ulohu vo filme Robocop. Radsej mal zobrat toho Robocopa. Na akcny film dost malo akcie.

Útěk ze Sobiboru (1987) (TV film)

Rutger za ulohu ruskeho zajatca ziskal prestiznu cenu Golden Globe. Inac velmi kvalitny film odohravajuci sa v koncentracnom tabore Sobibor v Polsku.

Za svitu luny (1989)

Rutger v dalsom talianskom filme tentoraz o problematike AIDS. John Knott (Hauer) je novinar, ktory pise o celosvetovom probleme AIDS, predstiera tuto choroba a pozoruje reakcie okolia, az raz pri nahodnom teste zisti ze je naozaj nakazeny virom HIV...

La leggenda del santo bevitore (1988)

Rutger Hauer tu podal zivotny vykon, hraje tu bezdomovca alkoholika Andresa Kartaka, ktory sa iba tula a hlada zmysel zivota v alkohole. Pekny poeticky film, moc sa vo filme nerozpráva, ale o to viac sa preziva.

Zákon pouště (1989) (seriál)

Taky klasicky dobrodruzny film o zakonoch puste. Objavi sa tu aj sandokan Kabir Bedi. Je to taliansky tv film, je to na nom aj vidiet - nic moc.

Vražda na Broadwayi (1989)

Nie moc zabavna komedia, ktora zaujime iba dost kvalitnym obsadenim.

Slepá zuřivost (1989)

Tento film som videl niekedy v roku 1991, ked sa mi nahodou dostal do ruky na VHS s uzasnym dabingom (cely film daboval jeden clovek). Bol som s neho nadceny, Rutger tu podal vynikajuci vykon, normalne som mu uveril ze je slepy. Hned po tomto filme som sa zacal moc zaujimat kto to je vlastne Rutger Hauer ?