Dům na špatné adrese (2008)

Chápu to. Jakožto policista chce mít eS. eL. Jackson ve své čtvrti pořádek. Nový sousedé, kteří mají každý jinou barvu pleti jsou pro starého zapšklého puritána jako vhození červeného hadru před býka. S.L.Jackson tak využívá svého starousedlictví a hlavně policejní placky k šikaně a terorizování. Napětí a činy se stupňují až do samého závěru.. Tento příběh je krásnou ukázkou sousedského teroru. Oceňuji herecké výkony i závěrečné rozuzlení....

Grace, kněžna monacká (2014)

Chudinka Grace zavřená ve zlaté monacké kleci. Taky bych chtěl tím takovéhle starosti. Když to tak vezmem, film není rekapitulací života a úspěchů Grace Kellyové, ale ukazuje nám pouze nezáživný segment z období jakési monacké (i manželské) krize v 60.let. Osobně jsem doteď nepochopil význam Monackého knížectví, státu který má dva kilometry čtverečné a je nezávisle závislý na pomoci a dotacích všude okolo.... Vraťme se ale k filmu; poslední dobou mám pocit, že dost životopisných filmů své osobnosti spíš poškozuje (Diana,Hitchcock,Yves S.Laurent i třeba Lincoln) a mění tak mínění o nich svými fiktivními glosami, které mají dodávat filmu na dramatičnosti... Jediné co na tomto snímku může bez skrupulí pochvalit, je výkon Nicole Kidman. I když jí moc nemusím, tak role knězny Grace jí vážně sedla.... Hodně přivřu obě oči a udělím dvě hvězdy

Philomena (2013)

Někde jsem už o padlých Irských ženách slyšel. Krutost i hloupost církve zaslepené vírou je až nepochopitelná. A věřím, že příběhy žen, které se museli vzdát svých dětí jsou smutné a nespravedlivé... Byl jsem rád, že příběh o Philomenině hledání ztraceného syna se nenesl na jedné velké vlně sentimentu. Film spíš kladl velký důraz na dialogy a samotné postavy, které působí velmi osobitě a odhodlaně, než na sílu příběhu osudem zmítané ženy.... Všichni zde chválí Judi Dench za její skvělý výkon. Mě osobně přišel její výkon přízemní a obyčejný. Celkově hodnotím snímek kladně a chválím hlavně zajímavé téma....

Prince Avalanche (2013)

Atmosféra je čistá a klidná, stejně jako příroda všude okolo. Jedna dlouhá silnice kdesi v Texasu, po které za den přejede stěží nějaké auto. A dva silniční dělníci při práci sami se svými myšlenkami, problémy a touhami.... Celá tato situace na mě působila velmi komicky a všechny problémy našich hrdinů byly jako ty největší malichernosti na světě. I když ve filmu vlastně o nic velkého nešlo a asi největší důraz byl kladen právě na atmosféru, snímek mě dokázal zaujmout a prakticky mi nedal vydechnout. Oceňuji herecké výkony Rudda a Hirsche, i odvedenou práci Davida Gordona Greena. . Myslím, že tři hvězdy jsou rozumné

Elitní jednotka (2007)

Jediná jednotka BOPE je plná ryzých a neúplatných vojáků, umí nastolit pořádek a držet zuby nehty rovnováhu spravedlnosti v Brazilských ulicích protkaných korupcí, plné zbraní a drog na každém rohu, kde mezi policií a zločinci není žádný velký rozdíl.... Hold, někdy jde zlo potrestat jenom zlem. A tento snímek je toho jasným důkazem. José Padilha nám nabízí velmi silný a nekompromisní zážitek, který se mi vryl hluboko do kůže. Dávám jasné čtyři hvězdy

Trabantem až na konec světa (2014)

Krásná čumkarta z Jižní Ameriky. Je dobře, že Češi se ve světě neztratí a obdivuji dobrodružnou povahu našich cestovatelů. Protože vydat se na cestu s takovými střepy je vážně velké hrdinství.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-menům v nedaleké budoucnosti zvoní hrana tak silně, že jsou v důsledku toho zahnáni až do jakéhosi kláštera v Japonsku a čekají na příchod Sentinelů, dokonalých strojů, jež mají za úkol bez vyjímky a nadobro vyčistit svět od mutantů. Jejich poslední šancí je Wolverine, který díky svým revitalizačním schopnostem může jako jediný přežít transport do minulosti. Wolverinův úkol je jasný; najít mladého Xaviéra a Magneta a zabránit Mystic v atentátu na Dr. Traska , který vedl ke stuštění programu Sentinel. Jak sám Logan i jeho přátelé nakonec zjistí, tak budoucnost nelze úplně změnit či vymazat, ale pouze ovlivnit. Jsou totiž události, které se tak jako tak stanou..... Jestli se mé znalosti ohledně x-menů nemýlí, tak tento díl se dějově řadí mezi První třídu a Origins:Wolverine... Na tomto díle s velice atraktivním názvem Budoucí minulost oceňuji atmosféru,maximum postav (starých i mladých) a prolínání přítomnosti s minulostí. A i když je tento příběh takřka dokonale promyšlený, může nabízet v dějové návaznosti postav i příběhu jisté nesrovnalostí. Je to za jasné čtyři hvězdy

Hvězdy nám nepřály (2014)

Filmy, kde mladí lidé umírají s hrdostí japonských samurajů a plným uvědoměním mi příjdou tak trochu přitažené za vlasy.Nechci se příliš rouhat, ale kombinace mládí, lásky a nevyléčitelné nemoci, to vše namočené v moři sentimentu a podtržené nekompromisní časovou jednotkou, je to co mi poslední dobou hodně leze krkem. A právě Hvězdy nám nepřály jsou toho tím správným důkazem... Osobně v těchto případech preferuji konce, kdy hlavní hrdina svůj boj zvládne (Devět paruk,50/50). Tento snímek mě ničím nepřekvapil (spíš naopak) a uděluji mu zaslouženě jednu hvězdu.

Není král jako král (2000)

Disney zase jednou boduje. Není král jako král je skvělý animák, který dokáže pobavit nejen děti, ale i dospělé. Vizuálně propracované postavy a prostředí dokáže ještě víc umocnit celý zážitek. Děj příběhu je poučný a názorně ukazuje dobré i špatné lidské vlastnosti v takové kombinaci, které samozřejmě vedou k výhře dobra nad zlem. Myslím, že snímek si zaslouží čtyři hvězdy...

Angelika (2013)

Původní Angeliku a její mnohé pokračování jsem nikdy neviděl, ale vzpomínám si, že tyto přeslazené filmy docenila hlavně starší generace žen.. Nová verze podle mě není úplně k zahození. Nabízí sice těžkou romantiku plnou intrik a zrady, což není to co bych dvakrát vyhledával. Ovšem příběh těžce zkoušené Angeliky dokázal slušně zaujmout a pozadí středověké Francie za vlády mladého Ludvíka XIV. dodalo celému příběhu dobrou kulisu... Za solidní podívanou uděluji tři hvězdy