Cesta (2014)

Ať si každý říká co chce, ale Guy Pearce i Robert Pattinson zahráli své role na jedničku.Kdyby už nic jiného, tak David Michod tímto snímkem alespoň zaujal. V tomto filmu vůbec nejde o příběh,ten je až moc jednoduchý. V tulákovi jde hlavně o atmosféru a divoké prostředí postapokalyptické australské pouštní samoty, které dodává celému příběhu grády... Co mě opravdu zklamalo, tak bylo konečné odhalení celé pointy. Hold jsem čekal mnohem víc. I přesto udělím třihvězdy

Transcendence (2014)

V dnešní době se svět sci-fi utápí ve velkých akčních blockbusterech a já jsem rád, že někdo do této kategorie zasáhl i s pragmatickým dramatem, kde akce a násilí hraje až druhotní roli.Téma umělá inteligence není žádným velkým ternem. Je až znepokojivé i když málo pravděpodobné, že by jedna umělá mysl v plném vědění dokázala zkultivovat lidstvo na vyšší úroveň a zušlechtit faunu do ideální rovnováhy. Jak už to tak bývá, tak lidstvo z posledních zbytků sil musí této represi co nejrychleji zabránit, než bude pozdě. Film Transcendence mě i přes neformální projev příliš nepotěšil, ale oceňuji jeho myšlenky... Obsazení Johnnyho Deppa a dalších hvězd způsobilo akorát větší humbuk kolem celého filmu. Udělím snímku dvě hvězdy..

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Marvel opět zvítězil. Jeho Captain Amerika je pro mě asi tím nejlepším čím se může pochlubit. Druhý díl už se sice nenese v retro 40.letech působících pohádkovým dojmem, ale nabízí moderní vysokooktanovou akční podívanou, která je prošpikovaná vizuálními efekty. ..... Kdo by si myslel, že Hydra po válce zanikla, krutě by se mýlil. Právě hned po ukončení války byla založena organizace S.H.I.E.L.D, aby chránila světový mír. Už na začátku udělal S.H.I.E.L.D chybu. Postavil část svých základů na zkušenostech a znalostech hydry. Hydra tak byla po celou dobu parazitem v těle S.H.I.E.L.Du a mohla v tichosti vzkvétat. Desítky let vnášela Hydra mezi lidstvo chaos a rozdmýchávala konflikty po celém světě, čímž nevědomky upravovala historii. I když Hydra vznikla z přesvědčení, že lidstvo nedokáže využít své vlastní svobody, právě prohraná válka jí poučila. Lidstvo si svou svobodu musí vzít samo. A pravě k obnovení ztracené slávy jí měl pomoc Insider, nejnovější projekt S.H.I.E.L.Du. Celému spiknutí a silnému Winter Soldierovi se může postavit pouze Kapitán Rogers a jeho ,,pomocníci,, (Black Widow,Nick Fury,Falcon,atd)... Myslím, že není příliš co dodávat, uděluji pět hvězd...

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Přisprostlá westernová komedie tu už dlouho nebyla... Scénáristé medvídka si pořádně vykasali nohavice a nejen, že předčili mé očekávání, ale zabodovali víc než s tím nehezkým pubertálním plyšákem Teddym... V tomto snímku s předlouhým názvem nešlo tak o samotný příběh, ten byl až moc jednoduchý, jako o vtipné hlášky a situace, které si ani v nejmenším neberou servítky. Dalším kladným bodem je hvězdné obsazení jako Neeson, Theron, Ribbisi, Seyfried, Harris a jejich osobitě zahrané postavy. Přičemž asi nejvíc mě pobavil Giovani Ribisi.. Myslím, že snímek svůj účel splnil (pobavil) a tak můžu s klidným srdcem udělit čtyři hvězdy.

3 dny na zabití (2014)

Úvodní scéna v hotelu Jugoslavija na mě docela solidně zapůsobila. A tak jsem očekával, že by tento akční thriller nemusel být úplně k zahození. Postupem času se však snímek měnil spíš v akční komedii a vztah otce s dcerou dokonale zaslepil (zabil) celý příběh. Upřímně mě tato rodinná seance tak vygumovala, že jsem na konci ani pořádně nevěděl o co ve filmu vlastně šlo... Co se týká hereckých výkonů, tak mě K.Costner přesvědčil. Amber Heard působila dost lacině a její role byla zbytečná. Ostatní byli průměrní.... Dám snímku dvě hvězdy.

Co všechno věděla Maisie (2012)

Jsou lidé, kteří si díky vlastnímu sobectví svého potomka ani nezaslouží a jsou lidé, kteří dokážou dát lásku i úplně cizímu dítěti.. I když osud nadělil naší malé Maisie dva dobrodince, tak příběh nemůže skončit tak dobře (je to pouze uměle vytvořený happyend). Je to kruté, ale osobně bych ocenit drsnější (reálnější) závěr. I přesto jsem drama působící tak opravdově a přesvědčivě už dlouho neviděl... Tento snímek je velmi citlivý a působivý, což určitě nenechá nikoho chladným. Myslím, že velký podíl na úspěchu filmu mají i herecké výkony v cele s Onatou Aprile. Myslím, že jinak než za čtyři hvězdy dat ani nelze.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Je vidět, ze Bolek je teďka při své finanční situaci vděčnej za kazdej sebemenší štěk, kterej mu může přinýst alespoň nějaký peníze... Pro mě je první díl kultovní zaležitostí a druhý je když budu slušnej, úplným opakem. Druhé pokračovaní pouze těží z úspěchu toho prvního. Bolkův humor s opileckým akcentem se mi líbí a je to asi to jediné co v tomto přihlouplém příběhu stoji za pochvalu... Navíc se docela divím, ze na tento Bolkův žalobol kývlo tolik ,,hvězd,, . Hodnotím jednou hvězdou.

Život mé sestry (2013)

Laurel vždy chtěla být jako její dvojče Audrey. Líbila se jí její přirozená asertivita, nadhled nad životem a nezávislost. Poté co při autonehodě její sestra zemře se jí naskytne zkusit si žít její život. Život, který chtěla vždy žít. Jak po čase však Laurel zjistí, tak nebylo o co stát... Podle mě je hezké, když film poukazuje na to, že někomu závidět není správné. I když má snímek komornější nádech, tak se může pochlubit obstojnými hereckými výkony a neobvyklým, neokoukaným příběhem. U mě má snímek tři hvězdy

Děcka jsou v pohodě (2010)

Tak tomu opravdu říkám moderní a originální rodinné drama… Dvě starý lesby(A.Bening a J.Moore), jejich dvě inteligentní dítka (M.Wasikowska a J.Hutcherson) a do toho všeho ještě jejich ..bio,,otec-hlavní alfa samec (M.Ruffalo) vytváří velmi neobvyklý a úsměvný trojúhelník. Film mě velice příjemně překvapil a i díky skvělým hereckým výkonům všech zúčastněných dokázal bavit od začátku až do konce.... Pro mě to jsou jasné čtyři hvězdy

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Od českých komedií čekám hlavně jednoduchou a účelnou zábavu, což 10 pravidel jak sbalit holku splňuje. A díky tomu tento snímek bude tak v plevu českých komedií a srdceryvných dramat, alespoň trochu vyčnívat…. Myslím, že není moc co řešit, za průměr co neurazí dám tři hvězdy...