Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Nejdospělejší čistokrevný sci-fi seriál mé generace. Star Trek co kleje a chlastá. Stragate co šuká, lže a zapírá. Spousta mlhy a nejasností v závěru by mohl být mínusem, pokud by konkurenti nějaké vyústění či závěr vůbec kdy měli.

Faunův labyrint (2006)

Nepopsatelně bizarní a neuchopitelné fantasy určené pouze pro otrlé diváky. Nepopsatelně něžné a surové zárověn.

Ergo Proxy (2006) (seriál)

Originální a atmosferické science fiction na pozadí postapokaliptické budoucnosti, jak ji naznáte. Dynamické zvraty a komorní seznamování s ustředními postavami, to je Ergo Proxy.

Bok po boku (2012)

Keanu Reeves dokázal, že není pouze na ozdobu. Opravdové zamyšlení nad současnou kinematografií, technologí a filmem vůbec.

D.A.F.T. (1999) (video kompilace)

Nadčasové jako vždy. Pokud někdo dominoval v podobném žánru, tak je to pouze a jedině Daft Punk.

Lore (2012)

Budoucnost nejistá pro 20. století. Bravůrně uchopené téma. Opravdové a uvěřitelné současně. Ať se historie neopakuje.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Definice mého dětsví. CGI vs. stopmotion neznamená v tomto případě nic. Milník na poli počítačem generovaného filmu a to jak po stránce vizuální, tak zejména obsahové. Bůh žehnej, že mi v době premiéry bylo 9let.

Mafiáni (1990)

Svět, který bych si nechtěl zažít. Naturální, bez zábran a lidskosti a přitom tak pochopitelný. Bravo.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Neopakovatelná sonda do časů kdy jsem jěstě nebyl na světě. Neopakovatelná a lidská atmostféra dob hluboké normalizace. Jemná nostalgie a neopakovatelný humor.

Džúni kokuki (2002) (seriál)

Vyjimečná cesta do světa, kde Pán prstenů a Narnie vypadají jako retardovaní degeneráti ze západu. Epický asijský epos o současné dívce, která to nečekla a přesto dosáhla vrcholu fantasy klišé.