Úkryt (2002)

Vynikající kamera, působivý klišé námět, řemeslné zpracování za jedna. Bezkonkurenční atmosféra.

Cesta (2009)

Bravurní ztvárnění knižní předlohy a nejdojemněšího postapokalitického dramatu pod sluncem.

Přežijí jen milenci (2013)

Osobní perla. Tilda Swinton a Tom Hiddleston stvárnujicí dvojci upírů v odvěkém dramatu, nelze jinak než udělit plných pět bodů.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Snímek, ve kterém Leonardo DiCaprio bezpochyby překročil svůj vlastní práh. Snímek, na kterém Spielberg opět dokázal jak instaní divák dokáže být. Snímek dokazující, že brilatní režie dokaže být pilířem úspěsného filmu.

Olověná vesta (1987)

Kubrickovo upřímné a bolestivé svědectví o válce s nejlepším soundtrackem a nejtrpčím koncem vůbec.

Interview s upírem (1994)

Jedinečná adaptace knižního románu Anne Rice. Neopakovatelné obsazení: Cruise, Pitt, Banderas. Filmová klasika konce minulého století.

Ďáblův advokát (1997)

Misteriózní drama/thriller, ve kterém se setkávájí ďábelský Al Pacino a tradičně neuchopitelný Keanu Reeves. Klasika.

Lawrence z Arábie (1962)

Nejvýpravnější tři hodiny v historii filmu. Nejpůsobyvější výprava a námět. Nestárnoucí po všech stránkách.

Obvyklí podezřelí (1995)

Neopakovatélné obsazení a zápletka. Třeba vidět na vlastní oči a nejméně třikrát.

Poslední skaut (1991)

90. léta v plné palbě hned od samého počátku. Kult a tolik super sprostých slov, že by se do současného vysílacího schématu probojoval jen zlomek z nich. Usměj se Čůráku.